| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac spagatul? sau sfoara

74 răspunsuri:
| OstachiAndrada1978 a răspuns:

Eu am reusit sa fac spagatul perfect pe role dar fara role nu il reusesc! Incearca sa pui o saltea sub tine dar sa fie ingusta iar tu sa te pui pe ea dar sa nu stai cu tot corpul apoi te lasi in jos pana unde poti! Roaga pe cineva sa te apese uor in timp ce faci asta eu asa am reusit sa fac sfoara! Funda?

| lucas_6655 a răspuns:

Nu e vreo tehnica neaparat trebuie sa fii elastica

| mihnea_5388 a răspuns:

Depinde de varsta care o ai... daca ai peste 14 ani trebuie sa mergi la sala...

| andreistefana a răspuns:

Cu un pic antrenament. Uite sa ti zic cum am reusit sa fac eu spagatu puneam piciorul drept pe ceva la inaltimea piciorului in fata iar piciorul stang in indepartam cat mai mult in spate si cu timpul am reusit iar sfoara cam tot la fel doar ca pui piciorul drept in parte dreapta a ta si piciorul stang il tragi tare in partea stanga.Multa bafla.

| dyya07dyya a răspuns:

Buna eu sunt la balet de 10 ani... eu iti recomand sa faci zilnic timp de doua saptamani o incalzire foarte buna si dupa ce ai facut incalzirea stai in sfoara sau/si pagatu timp de 5 minute dupa ce te-ai fortat ca sa te obisnuiesti cu durerea... sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutaor laughing))))))))))

| anonime97g a răspuns:

Eu sunt la KeruKento la kickBoxing si pot face spagatu doar din 8 luni daca vreti so faceti sunati la 0241 25 15 33

| MIRYwow a răspuns:

Buna,si eu pot face spagatul si vreau sa te ajut.
1)Faci cat mai multe fandari. 2)Stai intins si incerci ca iti atingi genunchiul cu barba. 3)Incerci sa desprinzi picioarele cat mai mult. 4)Exersezi zilnic.
Bafta!

| Sam87 a răspuns:

Meimei, dar ce raspuns gandit ai putut sa dai, ...da...cred ca stiam asta,.

| splitmachine a răspuns:

Un aparat pentru antrenamente de spagat. https://aparatpentruspagat.wordpress.com

| Meryenn a răspuns:

Pai nu e asa de usor, nu trebuie sa fi elastica, sau sa ai antrenamien, de exemplu eu: fac hip hop dar profa de dans nici odata nu ne a invatat sa o facem, dar eu acum 5 zile am incercat sa il fac mi a fost foarte greu pentru ca doare dar in fiecare zi reuseam mai bine incearca

| LoveIsBlonde a răspuns:

E prima zi si mai am cam 2 cm pana jos va multumesc ca m-ati ajutat.cam intro sapt voi putea

| neacsucasiana2010 a răspuns:

Cum sa fac sfoara sau spargatul ca nu reusesc si am antrenamelt de 1 an

| deeadeea_6891 a răspuns:

Ce e mai greu spagatul sau sfoara?

| anonim_9451 a răspuns:

Eu sunt balerina si pot face spagatul usor si sfoara dar prima data a fost foarte greu dar am incercat in fiecare zi sa ma cracanez cate putin si am reusit intr-o luna plus antrenamentele la balet