| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi albesc dintii in mod natural si durabil?

Răspuns Câştigător
| andreig a răspuns:

Dupa ce te speli pe dinti taie o feliuta de lamaie si freaca-te cu ea pe dinti si ai sa vezi ce albi se fac! O sa ramai impresioanta!

25 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu sare, bicarbonat, sare de lamaie.

| Swabia a răspuns:

Daca nu vrei sa recurgi la substante chimice, atunci poti apela la remedii babesti. Una dintre acestea este bicarbonatul de sodiu presarat deasupra pastei de dinti. Sau, doar bicarbonat de sodiu presarat pe peria de dinti.

| adeana a răspuns:

Sa pui putin bicarbonat de sodiu pe periuta de dinti si sa te speli normal pe dinti. Poti folosi si zeama de lamaie. sau coaja de lamaie si portocala - freci dintii cu ea. Sa eviti cola si cafeaua si sucurile colorate din fructe sau legume. Incearca o pasta de dinti medicinala pentru albit dintii si sa te speli corect - cel putin 3 minute de periaj.

| redsummer a răspuns:

Cu bicarbonat si lamaie. Tai o feliuta de lamaie pe coaja pui bicarbonat si freci dintii.Eu am incercat, dar nu ti inalbeste instantaneu peste 2-3 lunii dar foarte bine.

| andreig a răspuns:

Dupa ce te speli pe dinti taie o feliuta de lamaie si freaca-te cu ea pe dinti si ai sa vezi ce albi se fac! O sa ramai impresioanta!

| 61n4 a răspuns:

Aia cu spalatul de 2 ori/zi...nu tine... spun pentru ca ma spal si de 3 ...si degeaba.si nici nu fumez.nu beau cafea...interesant sbiectul. o sa mai urmaresc raspunsurile de aici ca ma intereseaza si pe mine big grin

| 123321456654 a răspuns:

Eu mi-am albit dintii natural cu sare. Pui sare pe periuta si te speli. Daca ai maselele sau dintii plombati nu folosi nici sare nici bicarbonat pentru ca iti distruge plomba ci du-te la un stomatolog sa iti faca un tratament.Eu am fost si m-a costat 60 lei(tine jumatate de anhee hee si incearca sa te speli dupa fiecare masa pe dinti si foloseste apa de gura(daca asa se cheama tongue eu am de la colgate pentru albirebig grin)

Sa nu uit:daca folosesti sarea, imediat te speli cu pasta de dinti

| nuamnume a răspuns:

Natural...cum spun si ceilalti cu remedii babesti(). dar garantat ...se face cu laserul...costa cam 300 ron

| DoomNEzeu a răspuns:

Sa te speli pe dinti de doua ori pe zi. e de ajunswinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite eu am incercat si chiar merge f0arte biine. happy. uimi. ta a ramaswinking!
-In fiecare dimineata spalate pe dintsi si papa un mar.
-dupa fiecare masa spalate pe dinti
-1 pe zi cu bicarbonat si sare apoi freci cu zeama de lamaie.
happy.
bafta :*.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa te speli pe dinti dimineata si seara, dupa masa sa iti cureti dintii cu ata dentara si pentru albire cu sare, bicarbonat si sare de lamaie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spalandu'ma zi de zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu intentionam sa fac asta! nu imi permit sa dau banii pe tratamente si in plus dentistul meu spune ca nu este sanatos! mananca multe mere, zeama de lamaie si daca ai plombe evita bicarvonatul de sodiu, dar il poti folosi foarte rar cat sa nu iti afecteze plomba, eu am purtat aparatul dentar si erau unele suprafete la care nu ajungeam cu peria iar cand mi l-am dat jos dintii mei erau galbeni! am folosit apa de gura de la golgate, de la glister si pasta de dinti 3d white pearl.sii lamaie! minim 3 minute la spalatul dintiilor! siii sa nu uitam! este exagerat sa te spelli de 5 ori pe zi! iti ajunge 3[prefer sa raman sub ``anonim`` sper sa-ti fiu de folos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu in primul rand ma spal de 2 ori pe zi da nu prea functioneaza si cu bicarbonat da nu am incercat cu sare si lamaie
am sa incerc si eu sarea si lamaia pa va lasa :\

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am incercat si eu cu sare si dupa m-am spalat cu pasta de dinti dar chiar merge

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai simplu si eficenta recenta.albirea dintilor in doar 5 sec.clor si dupa clor furadan!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zeama de lamaie mananca smaltil ni buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai vazut vreodata actritele din filme pentru adulti ce dantura impecabila au? dragelor incercati ce fac ele si vedeti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine folositi carbune de tei. puneti pe periuta si va curata dintii si chiar daca amestecati 1 lingurita de carbune cu putina apa se poate bea pentru a va absorbi toxina si a o elimina.pentru detalii cititi mai multe pe net. sper sa scrie despre asa ceva deoarece eu folosesc si intr-adevar se vede o diferenta

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre albirea naturala a dintilor, experienta personala

http://mariabeautytips.wordpress.com/......i-sfaturi/

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| masculin1feminin0 a răspuns:

Ai innebunit! lamaia are accid, cea ce dinti nu suporta, ii face pre sensibil si cand respiri cu gura iti poate veni o durere de gingii! mai bine comandati un pachest de CREST si o sa ai zambet 3D!

| Alinusk a răspuns:

Eu una iti recomand cu cea mai mare incredere un tratament de albit dintii facut in USA, este foarte bun, natural si durabil ideea este ce daca fumezi super mult like 2 pachete pe zi nu cred ca este durabil nimic pe lumea asta, eu folosesc Magic White Pro si am dintii super albi, incearcal ca nu este scum si imi vei multumi cu siguranta happy uite citeste mai mult despre magic white pro pe : albireadintiloracasa.info si daca vrei sa cumperi : magicwhitepro.com succes si sa-mi spui cum a fost!