| andra4u a întrebat:

Cum pot sa-mi aranjez bretonul asa? https://api.kissfm.ro/resized/gallery/_mg_2488_1.jpg

Răspuns Câştigător
| bezeluta05 a răspuns:

Buna! Pai nu sunt o specialista dar iti pot da un sfat: mai intai si la separat in doua parti. Dupa aceea ori si-a intors un pic varfurile cu placa(ondulator etc.) ori si-a prins varfurile cu o agrafa in spate. Si cam atat. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Trebuie sa il ai taiat ca lungime pana pe la buze. Se face cu placa, aproape ca si cum ai incerca sa faci bucle dar iese asa pentru ca e scurt. Ai grija sa ondulezi spre exterior si cel mai important - foloseste protectie termica! Cu cat e mai scurt parul si tii mai mult placa pe el, cu atat mai tare il arzi, il degradezi.
Sper ca am ajutat.

| Ionutszu a răspuns:

Sunt baiat dar este simplu, nu evzi? Lasi 2 suvite in fata separate, iti faci restul parului asemenea ei, si cele 2 suvite ce le-ai lasat le indoi in jos,, rasucesti odata si pui clama subtire sa nu se vada legand suvita de restul parului.