| usernamemada a întrebat:

Cum pot sa'mi fac genele sa'mi creasca? help please! big grin

Răspuns Câştigător
| Maria_1984 a răspuns:

Genele nu cresc! Le ai cum ti le'a dat Dumnezeu!
Scurte, lungi, asta e!
Ce, vrei sa spui ca daca ai avea gene lungi, nu te'ai mai da cu rimel?
Stii vorba aia "din ce ai, vrei mai mult". Daca ai avea gene lungi ai folosi rimel cu scopul de a le lungiiii la infinit daca se poate!:-))
Cunosc fete!
Oricum, pentru gene mai lungi foloseste un rimel bun! Iti recomand Chanel Inimitable!(Waterproof sau nu)E nemaipomenitlove struck
Gene false nu'ti recomand! Sunt greu de fixat, greu de scos! La un moment dat te vei enerva si vei renunta la ele!
Sper ca ti'am fost de ajutor!:*

12 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin, aplici cun periuta rimelului zilnic, cateva luni. Exista si produse speciale, dar nu stiu daca le gasesti la noi:http://www.boots.com/en/L-Oreal-Paris-Lash-Renewal-Serum_984403/.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Lorelai a răspuns:

Cu ulei de ricin.

| Byushka a răspuns:

Scumpo happy genele pot creste cu ajutorul uleiului de ricin sau de masline si ai mai putea sa le tai ffoarte putin varfurile... in orice caz nu folosi gene false pentru ca unele pot produce caderea genelor si demachiaza'te foarte binewinking

| puyshor a răspuns:

Cu ulei de masline cresc si genele si sprancenele

| bebytzza_9352 a răspuns:

Eu stiu ca uleiul de ricin ajuta dar poti folosi un rimel bun si gatabig grin:*:* succeshappy

| Africanwitch a răspuns:

Imi pare rau, dar genele nu mai cresc. Incearca un rimel bun sau gene false.

| hailei2007 a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta. Cauta pe google "ulei ricin gene" si ai sa gasesti nenumarate topicuri pe aceasta tema (fara ghilimele).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cunosc pe cineva care si-a taiat genele si i-au crescut atat de lungi in cat a trebuie sa le taie din nou. Am incercat si eu cu o prietena acum cateva saptamana si deja vedem rezultatewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Genele cresc!
In primul rand, o data pe an trebuie sa tai chiar foarte putin din varful genelor pentru regenerare! Dar atentie!

Daca ai realizat si acest lucru tot ce ramane de facut este sa folosesti ULEI DE RICIN!

Uleiul de ricin iti va lungii genele
Iti va face genele mai dese
Le va oferi genelor sanatate, rezistenta

In 2 saptamani va da rezultate daca va fi folosit zilnic!

NOROC!; x

| hau2 a răspuns:

Sa le tai fff putin cu un forfecut mic. si asa ele vor creste love struck eu am incercat pot zice ca am niste gene ff lungi. Ala alternativa ar fi un rimel bunwinking

| manudraguta a răspuns:

Salut ia o pensula de rimel spalo si fa-o curata si cumparati ulei de ricin si seara inmoaie pensula in ulei apoi date ca si rimelul intr-o saptamana vor creste ceva ati garantez la mine foloseste