| Ana a întrebat:

Cum pot sa slabesc la picioare, mai ales la pulpe, stiti ceva creme bune sau niste exercitii fizice care sa ma ajute?

7 răspunsuri:
| ForbiddenLove a răspuns:

INOT-lucreaza toti muschii in acelasi timp, o singura ora fiind de ajuns pentru a arde 800 calorii. Dupa ce ai inotat mananca proteine pentru refacerea musculara si carbohidrati pentru aportul energetic:carne, pasta, orez, salata.
MERSUL PE BICICLETA-arde 1. 000 de calorii pe ora.Nu uita sa ai mereu la tine sticla cu apa pentru hidratare.
ALERGATUL-pastreaza mobilitatea corpului si in plus te ajuta sa slabesti, intrucat topeste 700 de calorii pe ora.Pt a te reface dupa o sesiune de alergat, bea o ciocolata cu lapte, iti va furniza exact ceea ce iti trebuie:proteine, carbohidrati si vitamina B
SARITURILE CU COARDA-ard 250 si 400 de calorii in 15 minute.Pt sporirea rezistentei fizice iti recomandam in timpul antrenamentului si dupa sucul de sfecla rosie.Nu apela la coarda daca simti dureri abdominale!
URCATUL SCARILOR-arzi 700 de calorii pe ora. Dupa ce ai terminat de urcat si de coborat toate scarile revigoreaza-te cu un suc proaspat de portocale.

| laptopnews a răspuns:

Da trebuie sa lucrezi picioarele prin exercitii la banda, bicicleta, aerobic, alergat usor prin parc. Primele variante presupun insa mersul la o sala de fitness si acolo ai si antrenor care te indruma, insa astea sunt aparatele pe care tb sa lcurezi. Poti la fel de bine sa mergi tu cu bicicleta, sa mergi mult pe jos, sa bei lichide, dar tb sa mai astepti sa se imbunatateasca vremealaughing Succes!happy

| poopasa a răspuns:

Cel mai bine e sa faci cat mai multe genoflectiuni

| alina_3473 a răspuns:

Este o crema pentru picioare care te ajuta sa iti subtieze picioarele o folosesc si eu se numeste somatoline este foarte buna dar trebuie folosita macar o luna si alergatu este cel mai bun pentru picioare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU mai mananci dulciuri mancaruri prajite faci un sport sau exerciti cu anumite aparate la tine acasa te duci la o sala de fitness faci un sport de exemplu handbalul volei etc si multe fructe si creme iti voi spune una care ma dau si eu dave

| alecsandrabubz09 a răspuns:

Buna! saby as vrea sa iti spun ca nu e adevarat deloc ce zici dar mi-as dori sa fie. am bicicleta acasa si intr-o ora dau cam 200-300 calorii jos depinde de cum alerg dar in nici-un caz nu d-au jos 1000 calorii si eu vreau sa slabesc la picioare mai ales ca is destul de scunda si nu arata bine genflexiunile sunt bune?