| elisa103000 a întrebat:

Cum pot slabi cat mai repede ( am 46 de kg)?

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ce inaltime ai? 46kg e putin.
Mananca mai putin si evita prajelile, grasimile, patiseria, fast foodul, dulciurile, alcoolul, sucurile si fa miscare.

| Evolution a răspuns:

In primul rand esti sigura ca vrei sa slabesti laughing)?
In al doilea rand mananca sanatos si fa sport, asa nu numai ca vei slabi dar te vei simti mai bine si vei pune si rezistenta.

| RareşTPUro a răspuns:

Sa mananci fara hidrocarburi si calorii... Seara sa fie ultima masa cel mult la 19:00 si masa de la ora 19:00 sa fie un fruct sau o leguma.

| Leerix a răspuns:

Mai bine mai mananca ceva, sunt foarte putine 46 kg! Daca inaltimea ta este intre 1, 56 si 1, 66 nu este cazul sa slabesti!

| BlackWings a răspuns:

In primul rand, daca e nevoie sa slabesti sau nu decide un medic, parintii tai etc. Daca tu ai 15-16 ani si vrei sa slabesti la kilogramele astea atunci clar ti-au sucit mintea revistele fashion si pitipoancele slabe. Dar daca vrei ca cineva sa-ti dea o opinie, un sfat, mentioneaza si ce varsta ai, ce inaltime, ce stil de viata. E de ajuns sa mananci sanatos si sa faci miscare (nu pana iti dai duhul din tine). Nu trebuie sa te abtii sa nu gusti din vreo prajitura ca vai, se pune pe tine. Daca nu esti supraponderala nu ai de ce sa-ti complici viata numarand calorii si citind fiecare eticheta de pe ambalaje.

| elisa103000 explică (pentru BlackWings):

Am 1,57 si am 14 ani. mananc tot ce vreau mai ales dulciuri si am voita sa ma las numai ca nu am incercat pana acum laughing

| Prototyp3 a răspuns:

Mănânci mai puțin și faci mult sport. Simplu.

| Cosmina1206 a răspuns:

Sport! Zilnic sport si nu mânca ciocolata decât pana la ora 12 ziua. Trebuie sa alergi zilnic in jur de 5 km (poate putin exagerat big grin) eu așa am slăbit 3kg pe săptămana. Aaa, si cand esti bolnava slăbești ffff mult ca nu mănânci si apoi nu bagi in tine ca porcu, o iei ușor cu mâncatu si slăbești, iti păstrezi greutatea