| Vieriu_Lavinia_1996 a întrebat:

Cum sa fac sa arat bine.adica sa fiu draguta dar fara ajutorul machiajelor? Mentionez: am 14 ani.

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sa ai grija de silueta ta, sa nu fii prea slaba sau prea grasa, sportul ajuta.
Sa fii curata! Manichiura mereu facuta, imbaiata, parfumata, parul sa nu fie uns, dintii sa nu fie patati, pielea sa fie sanatoasa, fara cosuri, hidratata.
Sa porti haine care se potrivesc siluetei si personalitatii tale.
Sa apelezi la accesorii dragute precum coliere, bratari, cercei, bentite, ochelari de soare.
Si foarte important, zambeste! Conteaza si postura, mergi cu spatele drept, nu te cocosa, nu sta cracanata, nu sta cu bratele incrutisate la piept.

| express11 a răspuns:

Fii naturala! la 14 ani oricum esti frumoasa!

| SweetMinion a răspuns:

Frumusetea naturala e cea mai buna.Nu trebuie sa faci ceva ca sa fii mai draguta, tu deja esti draguta asa cum esti :*

| Raluu21 a răspuns:

Fa ti diferite impletituri, bucle sau cocuri :* gasesti tutoriale pe youtube
Imbraca te dragut si ingrijeste ti tenul astfel incat sa nu fie nevoie sa te machiezi deloc :*

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru Raluu21):

Cel mai bun răspuns după părerea mea happy

| Raluu21 a răspuns (pentru AnnaaaMaria):

Mersi :*

| Ea_Andre_2000_byBq a răspuns:

Skinoren :X e cea mai buna crema care te scapa de cosuri si iti face un ten impecabil

| Vieriu_Lavinia_1996 explică:

Multumesc fetelor :*

| Tyny20 a răspuns:

Pai poti pur si simplu sa iti dai cu putin ruj. Oricum toate aratam bine

| Eva1999 a răspuns:

Buna. Nu trebuie sa faci nimic, pentru ca esti deja draguta. Fiecare fata e draguta in felul ei.