| anonim_4396 a întrebat:

Cum să fac să fiu mai populară la școală? Am numai note de 10 și nu încalc regulile (părul prins în cozi, haine decente, fără accesorii, etc). Am o colegă răsfățată. Mă-sa îi face proiectele, desenele, portofoliile, etc. Toată lumea știe asta, dar nu-i spune nimeni. E enervantă. Vreau să fiu mai populară, dar nu răsfățată și prefăcută ca ea. Cum fac asta?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Las ca invatatul bine si notele mari o sa te faca populara mai incolo

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Invidia nu face pe nimeni mai placut.
Nu te mai raporta la altii!

Uneori, incalcarea in doze mici a regulilor trezeste simpatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te bagi în sufletul tuturor.
Pe urmă, cine o să audă de tine o să te ştie drept cea mai enervantă şi nesuferită fată din şcoală.
Popularitate.

| kiri11 a răspuns:

Iti pot spune ca deja esti o fata model si nu ai nevoie de popularitate. Invata in continuare la fel si cu siguranta vei avea parte de tot ce-ti doresti. Popularitatea nu inseamna ca vei fi mai diferita big grin

| RonaRona a răspuns (pentru kiri11):

Merci! Chiar ai dreptate. Păcat că am dat deja funda! (:-(

| ABCD122 a răspuns:

->Te implici in activitati extrascolare: concursuri, concurs de recitari, serbari, etc.
->iti faci cat mai multi prieteni
-> nu ai spus cati ani ai. Daca esti in gimnaziala poti merge la o prietena sa dormi, faceti poze, le puneti pe Facebook, Daca esti in liceu iesi in oras cu prietenii, faceti poze, etc
-> Hainele nu conteaza
-> nici aspectul nu conteaza. In scoala mea cea mai populara fata e foarte scunda si are cosuri, dar e minunata!
-> nu conteaza sa fii popular
-> bafta!

| funnnyman32 a răspuns:

Of, of, of iar si iar revenim la popularitate. Colega ta s-a invatat sa ii faca altii poftele si sa stea dupa fundul ei la fiecare pas. urat asa.
Nu stiu la ce ai vrea tu ca sa te schimbi(ca sa fii populara) nu stiu de ce ai face-o oare de ce vrei sa devii? sa ii arati aleia ca esti mai buna ca ea. In niciun caz mai bine ramai asa cum esti daca esti draguta, frumoasa si o fire plina de viata deja esti ok. Nu-ti trebuie sa te schimbi pentru nimeni ca sa devii altfel ea adica colega ta este o mironosita si nu cred ca ai vrea sa fi si tu ca ea. Stai in banca ta si vezi'ti de treaba. Note de 10? Esti desteapta sa presupunem nu-i asa? deci ce-ti mai trebuie cand ai note asa mari da-te mare si tu ca ai numai 10 pe la scoala si arata-le altora baii tu nu vezi ca eu am numai 10. Lauda-te si tu. Nu prea ai cum sa fi populara cand nu indeplinesti unele caractere idioate. ramai cum esti zic eu. popularitatea se va duce cu timpul, si nu cred ca este colega ta atat de populara incat e vreun miss si cu fite de-ale ei de neam prost am ma ivazut populare d-astea dar cu capul pe umeri. Intocmai ma itrebuie sa incalci si reguli ca sa devii popular, cum vor si baietii sa devina incercand sa-i cafteasca pe toti si sa impuna respect pe unde se duc nu cred ca se fac cine stie ce populari dar na. fa-ti un grup de prieteni ( cat mai multi) si ai grija de bine, nu-ti face prieteni care sa te faca pe la spate. Stay Safe! big grin. Urat asa daca ii face ma'sa toate poftele si temele]]]. Tu esti o fata intreaga la minte si nu te cobori la mintea ei, ai grija de tine si nu mai te gandii la popularitate! apropo cati ani ai? cand te faci mai mare poate vei fi populara cu un job bun etc. sa fi sanatoasa! happy

| vladutcornel a răspuns:

Angajeaz-o ca femeie de servici peste 10 ani.

| AG_Ana_1996 a răspuns:

Popularitatea e o prostie, chiar vrei sa ajungi subiect de bârfe?!