| Bella52354446 a întrebat:

Cum sa fac sa-mi stea parul drept? :-s
Il fac cu placa supeer drept si cand ies afara mi se strica si cand e cald. Inteleg sa mi se strice cand e frig sau umezeala, dar si cand e mai cald afara? (parul meu e ondulat)
Am placa Remington S3500 (se incalzeste pana la 230 grade)
Dau funda

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imediat dupa ce il intinzi aplica putina ceara pe el

| Bella52354446 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc. Am mai incercat cu fixativ, dar nu a mers.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bella52354446):

Pai fixativul nici atat, pentru ca e umed si onduleaza, incearca cu ceara de par de la wella de preferat, intinde-o bine in palme si treci cu mana prin tot parul

| Bella52354446 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc.

| Leerix a răspuns:

Foloseste sampon care indreapta parul. Aplica fixativ Taft nr 5 pe fiecare suvita de par dupa ce o indrepti, iar la final aplici iar fixativ.

| devor a răspuns:

Da pe el cu ceara sau spuma dupa ce-l intainzi