| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa iti ondulezi parul daca nu ai ondulator?

Răspuns Câştigător
| kuka a răspuns:

Uite un video foarte util care mi-a fost si mie de folos si nu iti trebuie ondulator, ci doar o placa de indreptat parul
http://www.youtube.com/watch?v=Ted3imMggC0&feature=channel_page

32 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Fa o baie, piaptana-ti parul si imediat dupa acea impleteste-l in codita cat mai subtiri happyA doua zi il desfaci si o sa stea ondulat happySucces!big grin

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Moatebig grin

| nellyneliana a răspuns:

Bigudiuri, codite impletite si moate(din hartie)

| elena a răspuns:

Cu bigudiuri.

| Irina a răspuns:

Cel mai simplu e cu bigudiuri, in functie de cum vrei buclele alegi marimea. sunt unele din burete si poti chiar dormi cu ele.

| buburuzAndreea a răspuns:

Poti sa folosesti si bucati de material pe care iti infasori parul ca si pe bigudiu, dupa care legi. Parul sta dragut, sunt mai ieftine decat bigudiurile si mi se pare ca e si mai confortabil sa dormi cu ele.

| adyth a răspuns:

Daca nu ai bigudiuri. uite'te la asta;)
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| Elly4all a răspuns:

Bigudiuri, codite impletite.

| marsy a răspuns:

Codite impletite dupa ce faci baie. adica parul sa fie ud :*

| alle529 a răspuns:

Dupa ce faci baie si ai parul ud iti iei un pic de spuma in mana si iti strangi parul in pumnhee heedaca intelegi ce-ti zic:d.trebuie doar sa te ungi cu un pic de spuma pe mana si sa-ti iei cateva suvite de par si sa ti le strangi in pumn, dar de jos in sus (pui palma la capatul firului de par si apoi ridici mana inchizand pumnul si bineinteles trebuie sa ai parul in pumn) nu stiu daca m-ai inteles ii un pic mai complicat de explicat dar de facut ii chiar simplu!.Alta varianta ar fi sa-ti impletesti codite cand ai parul ud. maicamea imi impletea parul asa in codite cand eram mai micuta si a doua zi aveam un caplaughingpff... Sau iar am auzit la o colega sa-ti infasori niste suvite de par in hartie nu stiu cum da ea asa si-l facea cu hartie si avea parul cret apoi cum facea nu stiu.straight face

| CoLoRsS a răspuns:

Sau poti pur si simplu sa te duci la un coafor.

| kitty_8919 a răspuns:

Pe parul umed iti aplici spuma de par si iti prinzi parul sus iar cand este aproape uscat poti sa il desprinzisi o sa fie destul de ondulat

Răspuns utilizator avertizat
| ionela_1354 a răspuns:

Cu bigudiuri, moate sau codite impletite:*...bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dacă ai părul scurt, foloseşte bigudiuri mici, dacă îl ai mediu pe cele mijlocii, iar dacă îl ai lung pe cele mari.
Un pic de fixativ şi gata onduleurile.
Poţi folosi bere cu zahăr când îl pui pe moaţe (bigudiuri), aplici pe lungimea şuviţei, rezistă mai mult timp.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti poti pune parul pe moaţewinking

(moaţe=bucati de material textil de grosimea degetului mic)

Iti rasucesti parul (ud) pe ele si apoi le innozi la capete si parul o sa iti stea mai ondulat decat pe bigudiuriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu mi-l pun pe moate de hartie big grin si chiar imi rezista happy mai bine decat cu ondulatorul sau cu placa straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mi-l ondulez cu placa sau codite...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, daca il impletesi in codite impletite nu va arata deloc natural iar in al doilea rand varfurile vor ramane drepte ceea ce ve arata si mai rau(dupa ce ca nu arata natural). Daca vrei iri poti cumpara un ondulator, desi nici acesta nu va dobandi razultatele dorite si in nici un caz cele din poze! Eu recomand bigudiurile dar daca ti le faci singur fara suparare dar va arata ca un mic cacatel( scuzti expresia) asa ca cel mai bine e sa te duci la un salon. Intradevar costa dar meritahappy zic asta pentru ca si eu am aceeasi problema si am si bigudiuri ondulatoare si va zic ca(scuzaci cacofonia) nimic nu se compara cu metodele profesionistilor: 0 va zic asta din prietenie si nu ca sa va pun sa dati bai degeaba dar asta este purul adevar.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bigudiuri, moate sau codite impletite:*

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine este sa faci codite impletite.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu placa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu imi impletesc parul seara inainte de culcare, iar dimineata imi sta destul de cret(ca sa stea mult mai cret ai ne voie de volum)

| mariamaya08 a răspuns:

Bigudiuri.

| DaianaBianca a răspuns:

Pai incearca sa tai o bucata de hartie sau carton (2 cm), infasori o suvita pe hartie, apoi pui placa peste ea.astepti putin, apoi iti dai jos hartia de pe suvita, si vei avea o bucla frumoasa:D daca nu ai inteles cu ti'am zis eoO uite aici un link
http://www.youtube.com/watch?v=Ted3imMggC0

Alte răspunsuri