| Lungu_Andra_1986 a întrebat:

Cum sa ma imbrac de hallowen daca vreau sa fiu o pisica neagra? REPEDE

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna,

Uite cum pot isa iti faci machiajul si toate cele aici www.youtube.com/watch?v=a80CJbmjMYM

Bafta!

| RareşTPUro a răspuns:

Cauta costum de pisicuta neagra pe google sau in vreun magazin local de costume.

| BlackRaven45 a răspuns:

Deci...iei nişte pantaloni mulaţi negri, o bluză mai subţire sau un tricou negru şi încălţăminte neagră. Coada o poţi face dintr-un material negru. Dacă nu ai acasă nimic de sacrificat atunci du-te la un Second-Hand şi ia ceva de acolo. Sigur găseşti. Iei materialul şi îl răsuceşti şi după îl coşi ca să stea. Eu aşa am făcut şi o ieşit tare bine. Ca să ataşezi coada o coşi de pantaloni. Faci o cusătură uşoară dar să fie destul de rezistentă ca să nu-ţi cadă. Pentru urechi îţi trebuie o bendiţă neagră, material negru şi carton sau sârmă. Pe bendiţă legi sârma în formă de triungi şi înfăşori apoi sarma în material. Altă variantă ar fi să tai dintr-un carton mai rezistent 2 triunghiuri, să le lipeşti de bendiţă şi să le înfăşori în material. De preferat cred că ar fi ca materialul să fie asemănător sau identic cu cel folosit la coadă.
Şi machiajul îl faci uşor. Caută pe Google "Black Cat Make-up" şi nu ai cum să nu găseşti. Anul trecut m-am îmbrăcat în pisică neagră şi la machiaj m-am inspirat din video-urile de pe net.

Sper că ţi-am putut fi de folos! ^^

| BlackRaven45 a răspuns:

Deci...iei nişte pantaloni mulaţi negri, o bluză mai subţire sau un tricou negru şi încălţăminte neagră. Coada o poţi face dintr-un material negru. Dacă nu ai acasă nimic de sacrificat atunci du-te la un Second-Hand şi ia ceva de acolo. Sigur găseşti. Iei materialul şi îl răsuceşti şi după îl coşi ca să stea. Eu aşa am făcut şi o ieşit tare bine. Ca să ataşezi coada o coşi de pantaloni. Faci o cusătură uşoară dar să fie destul de rezistentă ca să nu-ţi cadă. Pentru urechi îţi trebuie o bendiţă neagră, material negru şi carton sau sârmă. Pe bendiţă legi sârma în formă de triungi şi înfăşori apoi sarma în material.Altă variantă ar fi să tai dintr-un carton mai rezistent 2 triunghiuri, să le lipeşti de bendiţă şi să le înfăşori în material. De preferat cred că ar fi ca materialul să fie asemănător sau identic cu cel folosit la coadă.
Şi machiajul îl faci uşor. Caută pe Google "Black Cat Make-up" şi nu ai cum să nu găseşti. Anul trecut m-am îmbrăcat în pisică neagră şi la machiaj m-am inspirat din video-urile de pe net.

Sper că ţi-am fost de folos! ^^

| Mădălllinna a răspuns:

Fusta/pantalon negru, tricou negru, si niste urechiuse + un machiaj happy cu un creion negru sau cu tus pentru niste ochi de felina!

| Lorde92 a răspuns:

Imbraca-te in negru si confetioneaza-ti o coada si pune-ti o cordeluta cu urechi.

| Dem0N a răspuns:

Din ceea ce am vazut la unele fete ar trebui sa iti iei niste colanti mulati si o bluza mai stramta. Niste urechiuse care se gasesc prin magazine de tot felul si coada o poti face foarte simplu : iti iei un cablu sau o sfoara ma groasa pe care o vopsesti in negru big grin e foarte simplu. Pe fata iti sugerez sa-ti faci niste mustati negre si sa accentuezi cu niste linii albe subtiri si Gata pisicutawinking