| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi fac suvite la mine casa?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Se poate si ca BuBuu dar mai usor e sa-ti pui o punga in cap si sa tragi prin punga cu un carlig sau un ac ceva ascutit suvitele care vrei sa le colorezi apoi dai cu vopsea pe ele si astai tot...mai simplu de atat n-ai cumtonguetonguetongue

11 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pai trebuie in primul rand sa-ti iei o vopsea cu nunta diferita de cea a parului. Ti pui in cap o punga care sa fie prinsa cat mai etans de scalp. Apoi cu o croseta faci gaurele mici si scoti cate o suvita cat mai subtire de par. Repeti operatia pna scoti in mod egal suvite pe toata circuferinta capului. Vopsesti aceste suvite si totul e gata. Daca vrei mai multe culori dupa ce ai terminat in totalitate prima procedura de vopsire continui ce cea de a doua culoare si asa mai departe.

| Liana [] a răspuns:

Eu mi-am facut suvite negrehappy
Deci:

1) Iti alegi culoarea ale caror suvite vrei sa le faci.
2)Prepari intr-un castron sau in ce vrei culoarea.
3)Ai nevoie de folii de aluminiu.
Dupa ce ai toate aceste obiecte, iei suvita dorita, rupi o fasie de aluminiu(depinde de densitatea si lungimea suvitei) si pui acea fasie sub suvita. Apoi dai cu vopseaua peste ea. Dupa ce ai dat cu vopsea, impaturesti acea fasie si acoperi toata suvita, si lasi 30 de minute, apoi speli happy [asa se face la fiecare suvita]-> eu mi-am facut, cum spuneam, si mi-au iesit foarte bine big grin

| WoNdErFuL99 a răspuns (pentru Liana []):

Si aum ai preparat acea vopsea, din ce ingrediente? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa iti faci suvite e foarte simplu cumperi o minge de aia foarte subtire ca balonul o tai pe jumate ii faci gauri iar prin gaurile facute scoti suvita si dai cu vopsea peste ea asta-i tot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna am si eu o intrebare trebuie sa fac niste suvite la o prietena, ea are parul scurt si e vopsita bruneta, cum sa-i fac suvitele mai dese sau mai rare? a

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu de un an vreau sa mi le fac am parul negru_albastriu si lung

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista un piaptan cu o parte ascutita... puteti lua suvitele dorite si aplicati staniol (folie aluminiu) dai cu putina vopsea(sau pudra) sa se lipeasca parul de folia de aluminiu si dati cu vopsea (sau pudra). iese super, nu am gasit insa nici un trailer sa vedem cum se face dar cand o sa fac eu suvite cuiva o sa filmez si va dau link-ul de pe you tube la sfarsitul saptamanii cel tarziu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este simplu sa iti faci siuvite eu am sau daca nu sti puneti extentii

| DeeDee_1261 a răspuns:

1.ati cumperi oxidantul si pudra si o pui intr-un castron 2.amesteci 3.ati pui o punga in cap 4.si cu crosetul scoti suvitele.depinde cum le vrei groase sau subtiri 5.astepti jum de ora sau pana cand vezi k suvitele am devenit blonde scoti punca de pe cap, dar trebuie sa p scoti sub apa 6. te speli pe cap si ai terminat. Dar trebuie sa chemi pe cineva sa te ajute o ruda o prietena happyhappy

| LucaTeofil a răspuns:

Iti iei o galeata de vopsea, o pensula si distreazatelaughing

| Nania_Maria_Silvia_1978 a răspuns:

Daca imi fac suvite acasa ce folie folosesc?