| YoPiticaa a întrebat:

Cum sa scap de acneea de sub piele? am cosuri mici sub piele le urasc cand stau undeva la lumina mi se vad help me crying Funda!

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Si mie imi apareau pe frunte. Nu treceau nici cum cu niciun fel de crema asa ca am mers la dematolog, mi-a prescris o crema preparata in farmacie si am scapat happy

| YoPiticaa explică (pentru BiuL):

Esti o norocoasa! Si eu am fost la dermatolog si nu mi-au trecut sad

| raresandrey a răspuns:

Infuzie cu ceai de musetel

| YoPiticaa explică (pentru raresandrey):

Cam cat timp sa fac aceasta infuzie?

| raresandrey a răspuns (pentru YoPiticaa):

Faci ceai intr-o oală si iti pui un prosop pe cap si stai cat rezisti, repeti asta de vreo doua ori pe saptamana.

| YoPiticaa explică (pentru raresandrey):

Voi incerca

| cokko a răspuns:

Buna, trebuie sa ai un pic de rabdare si eu am trebut prin chestia asta, dar acum am un ten curat si catifelat happy mai intai de toate spala-te dimineata si seara cu sapun DOVE (cel cu cutia albastra) si seara cu inmoaie o discheta demachianta in apa termala (ti-o recomand pe cea de la vichy) in maxim 2 saptomani nu vei mai avea cosuri, dar pana atunci ca sa le maschezi putin iti recomand ce am folosit si eu fondul de ten de la vichy, nu stiu exact cu se numeste dar are acoperire maxima si nu are efectul ala de MASCA happy daca vei lua in calcul rasounsul meu anunta-ma si discutam mai multe pe subiectul asta

| YoPiticaa explică (pentru cokko):

Voi tine cont si de sfatul tau. apa termala e buna pentru fete de 13 ani? eu am doar 13 ani happy

| squirrel123 a răspuns:

Http://squirrelblogl.blogspot.ro/
Si pe langa asta iti sugerez sa incerci si crema de galbenele, este foarte buna atat pentru cosuri cat si pentru semnele lasate de acestea. Se gaseste in orice plafar si costa in jur de 3-4 lei. Chiar se merita sa incerci. Ai grija de tine! O seara frumoasa.

| YoPiticaa explică (pentru squirrel123):

Crema de galbenele e si pentru fete de 13 ani?