anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de cosuri?

Răspuns Câştigător
| oareunde a răspuns:

In primul rand, trebuie o igiena stricta. si nu trebuie umblat cu mainile pe fata, e chiar recomandat sa nu se atinga deloc fata, pentru ca pe maini sunt cei mai multi microbi. iti recomand si un lapte demachiant de la CLAS, cu migdale dulci si gabenele, de folosit dimineata si seara. trebuie sa renunti la tot ce contine cofeina si menta! Altii recomanda produsele Dermogent, sau Revitol Acnezine. In nici un caz produse magice de la Avon, Oriflame, Vichy sau altele chatterbox Oricum, cea mai importanta e igiena!

62 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Boai fratilor cumparativa marca de produse gerovital plant astfel incat sa respectati urmatorul program:
-dimineata:demachiant, lotiunea tonica, crema de zi;
-seara:demachiant, Zinerit;




sau simplu pasta de usturoi o pui pe fata in fiecare zi si sigur scapi de cosuri 99%
Eu asa am scapat

| Alexix a răspuns (pentru anonim_4396):

Salutwinking :Ovrei sa scapi de cosurii o nimica toatahee hee lasatio mai moale cu ''sexul''dativa de cel putin 2-3 ori pe zi cu pasta de dintii pe fiecare cos dar nu prea mult putin dupa cel putin 1 saptamana veti vedea cosuriile au disparut eu asa am facut va rog sa urmati sfatul meu daca doriti sa scapati de cosurii!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am avut cosuri, dar putine. In fiecare seara amesteci:
1 lingura de polen macinat
10 picaturi de tinctura
1 lingura de miere
1 lingura de lamaie
trebuie sa il faci in fiecare seara timp de o luna. Aceasta este o reteta de la dermatalogul meu inainte de a incepe tratamentul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu stiu frate cand va aud ca scapati de cosuri intr-o singura noapte. ce dracul ca am si eu cosuri si am incercat multe. zynerit e foarte bun.acum al luat unu. e adevarat c dupa un timp apar din nou dar asta e macar le opresc temporar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-ti cu suc de lamaie in fiecare seara timp de o saptamana.suculusuca cosurile sau poti sa iti masezi tenul cu o felie de portocala.are efect tonic si inlatura pielea moarta si impuritatile pentru ca este citrica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amesteci pudra de talc mentolata si farimi o pastila de cloramfenicol apoi le ameteci si te dai dimineata si seara in fiecare zi in timp de 4-5 zile. atenti pudra nu se ia cu mana ci cu o discheta! atentiesa nu cada in ochi ca poate provoca iritatii! mai intai freci apoi mai pui putin sa se vada pe piel si o lasi 30 min.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu urina e cel mai simlpu
vb foarte serios
te speli pe fata cu apa calda si sapun de casa inainte de culcare iar apoi cu vata te stergi pe fata(nu frecat)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să fie ele ale dracu de cosuri ca nu pot scapa d ele! Faci un sex si va spun eu ca scapi eu asa am scapat da eu am 20 de anii da si voi puteti face va asigur eu ca scapatii 90% spor la treaba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A, cosuri si nu stiu cum sa scap de ele printr-un mod natural si sigur.va rog ajutati-ma.

| StamateAlina1987 a răspuns:

Sa iti povestesc din experienta mea cu cosurile si puncte negre. M-am luptat cu acnee timp de 10 ani de zile. Am mers la multi doctorii, am incercat multe tratamente si creme.
Apoi am descoperit un foarte bun doctor dermatolog si mi-a dat un tratament cu creme pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Doctorul mi-a zis ca studiile au aratat ca uleiul de arbore de ceai (tea tree) contine compusi antibacteriali si antimicrobiali care ajuta la distrugerea bacteriilor care dezvolta acnee. Uleiul de arbore de ceai nu usuca pielea, ci o hraneste si in acelasi timp elimina cosurile, acneea sau punctele negre si albe.
La mine au funcționat excelent cremele de cosuri de la Thursday Plantation, iar intr-un timp record am scapat de cosuri si de puncte negre.
Le-a recomandat la o prietena buna cu alt tip de ten si a inceput si ea tratamentul. Dupa ceva timp de folosire a cremelor, tenul a inceput sa devina foarte curat vizibil, si a scapat de cosuri.
Tot doctorul asta mi-a zis sa inlocuiesc sapunul normal, cu un sapun pe baza de ulei pur de arbore de ceai tot de la Thursday Plantation, pentru a controla excesul de sebum.
Le recomand, pe mine m-au ajutat foarte mult sa scap de cosuri si puncte negre.

| pistika a răspuns:

Eu mi-am luat zineriyt acum astept rezultatele

| faverte a răspuns:

Aici sunt prezentate 5 metode de a scapa de cosuri si cateva sfaturi practice http://goo.gl/Zi3RG4

| gianinap101 a răspuns:

Eu am folosit aceste produse naturale pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation si chiar sunt tare multumita de rezultate. Am folosit de 2 ori pe zi o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee. Iti recomand, pe mine m-au ajutat

| Dadana a răspuns:

Scapi rapid de cosuri folosind un castravete, miere si scortisoara. Atentie mare la creme si demachiant (de multe ori iti fac mai mult rau decat bine). Vezi mai multe la adresa asta: http://www.secretul-fetelor.ro/cum-scapam-de-cosuri/

| Taigra a răspuns:

Eu am folosit crema "Faviderm' cu argila ( o poti cumpara de la Plafar sau din farmacii) si in max. 2 saptamani nu am mai avut cosuri.Eu personal ti-o recomand, dar trebuie sa te speli cu sapun cu sulf (il gasesti la farmacii) inainte de a te da cu crema. happy
Si trebuie sa ai un stil de viata sanatos, adica mai mult fructe & legume, mai mult sport si mai putine dulciuri big grin.....Stilul de viata conteaza la aparitia cosurilor.
Sper ca te-am ajutat si mult succes in continuare!winking

| Elyyyyy a răspuns:

Deci eu am 18 ani si crede-ma ca am avut probleme cu acneea. pe la 11 ani am inceput sa imi apara cosuri. nu tineam strict de igiena, incercam sa le ascund mi-am facut si breton insa. mai rau le-am agravat. stai linistita o sa treaca de la sine daca nu sunt atat de accentuate. incearca sa nu folosesti atat de multe produse pentru acnee. ia-ti doar o spuma pentru fata de la nivea o sa vezi cat de buna este. renunta la creme si alte tratamente pentru fata. exfoliaza -te odata pe saptamana cu putin malai + miere. poti incerca si de 2 ori pe saptamana o masca cu miere si scortisoara. aa si inca ceva : SCAPA DE FONDUL DE TEN! nu te mai da cu el si o sa vezi cu toate acestea o sa treacawinking.

| lolitasweet a răspuns:

Sincera sa fiu am si eu aceeasi problema.In fiecare zi te speli pe fata cu sapun cu sulf sa ce folosesc eu. un gel de dus. Apoi te dai cu umpica zeama de lamaie pe cosuri si stai asa in jur de 30 de minute, apoi te speli pe fata tot cu apa si sapun cu sulf. Evita sa atingi fata cu mainile fara a te spala pe ele mai intai. Incearca za nu te fardezi asa de mult in zona cosurilor chiar daca incerci sa le acoperi cu fondul de ten (mie mi se pare ca da un aspect urat ). Si nu folosi orice crema de fata.

| laura_8270 a răspuns:

Foca

| Slowly a răspuns:

Mergi la Dermatolog si te rezolva! fii sigur!

| Bucuci_George_1995 a răspuns:

In primul rand du-te la dermatolog

| Andreiignat123 a răspuns:

Pai prima oara sa te speli cu apa calda pe ten, dupa uzi un prosop cu apa fierbinte si il ti pe fata cam 2-3 minute Dupa te dai cu un unguent Eritroacnol (costa cam intre 5 - 10 lei ) iar dupa ce apesi putin pe fata se sparg singure. Dupa ce le spargi te speli pe fata si dispar P.S Nu raman semne!

| andruxa a răspuns:

Eu va recomand ceaiul de musetel... il prepari. ii lasi sa se raceasca. apoi ca comprese iei si pui pe fata
mie una in 7 zile mi-a trecut si aveam f. multe cosuri.
nu va recomand cremele si zynerit... ma rog.la mine nu au mers...niciuna.nici de la vichy. nici o crema. am dat miliaone pe cremele care nu au dat roade.ins ceaiul de musetel e f. bun
vi-l recomand ca placerewinking

| ioanavasile10 a răspuns:

Eu am fost la 4 medici dermatologi si nu mi-a trecut am incercat tot infuzii, malai, zynerit, tot felul de masit pentru ten acum am scapt dar cu produse din plante folosesc un demachiant de la elmiplant pentru ten gras o crema de zii cu sulf si salvie iar noaptea ma dau cu cutaden este o crema care usuca ff bine dar inainte sa ma dau cu cutaden imi desfac cosii pentru a se usca este ff bunahappy nu lasa urme pe fata succes:*

| Adrian_Stan_1996 a răspuns:

Bai fratilor eu am cosuri si vreau sa aflu cum scap de ele dar sa scap de cele depe frunte. daca vrea sa imi spuna cineva cum sa scap ii multumesc! multumesc! happy

| gladiator555 a răspuns:

Si eu m-am luptat cu cosurile mult timp.Acum am 17 ani si ma simt mai bine cu mult mai putine cosuri.Am folosit multe cremetongueure skin gel, skinoren, zynerit, acum folosesc ceacu salvie care este foarte bun.Am fost anul trecut la mare si am stat 5 zile. Dupa a 4-a zi numai aveam 1 cos pe fata, dar dupa 1-2 luni au aparut iar.Acum mai apare rar cate unul si dand cu salvie trec dupa cateva zile.Mai am cativa in jurul gurei dar putini si uscati. Ce fac sa-mi treaca si aia?

| Alexander11221 a răspuns:

Eu am folosit mixtura mentolata trece repede

| Dini_4383 a răspuns:

Ma si eu am acnee! si am fost la doctorul dermatolog 3 ani in continuu.am luat tot felul de retete da` din ele nu lipsea niciodata zineritul! am incercat skinoren isotrexin retin-a brevoxil...si cea mai buna combinatie a fost isotrexin seara si zinerit dimineata...dar acum nu mai da rodestraight facece sa fac? va rog frumos sa`mi rasp si mie!

| Si_Atat_Mike_1997 a răspuns:

Asigurate ca esti curat, schimba prosopu cu care te stergi pe fata mai des si nu le rupe asteapta sa se albeasca in varf si apoi le spargi.

Întrebări similare