| Anonima2004 a întrebat:

Cum scap de *** enervantele coșuuuuri? Nu le mai suport!

Răspuns Câştigător
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la dermatolog. El iti poate recomanda cel mai bun tratament, ai putea face si niste analize de sange in caz in care e vreo infectie sau un test alergolog, daca ai avea alergie
Totusi eu cred ca ai cosuri din cauza varstei.
Mie mi-au trecut cu zineryt, insa ai grija ca e o solutie destul de puternica

Bafta!

4 răspunsuri:
| Yasmin875 a răspuns:

Este normal sa ai cosuri daca esti adolescenta.Si eu am avut. Poti sa le acoperi cu fond de ten sau sa le spargi cu ace.Cel mai bine ar fi sa te duci la dermatolog.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Yasmin875):

Sa le sparga? de unde ti-a venit ideea asta ''inteligenta''? cosurile, in niciun caz nu se sparg, se mai diminueaza cu diferite creme si lotiuni. Daca le sparge, face mai rau, spargandu-le are ocazia sa fie lezata epiderma si cu timpul, cand vor trece, vor ramane cicatrici, care cu siguranta nu sunt estetice!

| anonima0101 a răspuns:

Pasta de dintit sau ceai de pelin sau bere *am incercat si merge laughing * sau zineryt sau lamaie *chiar usucă * sau ulei de măsline sau spala-te cu apa si sare in fiecare dimineata. Eu am incercat toate posibilitatile si chiar mi-au trecut.

| KanezuY a răspuns:

Nu ai cum sa scapi de cosuri.Cand cresti
mai mare, nu o sa mai apara asa de des.