| bunacefacipa a întrebat:

Cum scap de iritatia de dupa epilare?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca creme pentru `dupa epilare` sau ulei de masline.

Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste o solutie de "dupa barbierit" (aftershawe) sau spirt sanitar. Este si dezinfectant.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Asa e -galbenele e cel mai bun antibiotic dupa propolis la naturiste. Nu da cu alcool ca deshidrateaza. Aftersave este pentru barbierit nu pentru scalpat.

| Blackrose4 a răspuns:

Încearcă o cremă de gălbenele, este foarte bună pentru iritație. Trebuie să îți hidratezi foarte bine acea zonă.
După procesul de depilare era recomandat să aplici un gel sau o cremă calmantă (găseşti la Farmec).

| Ram0owr a răspuns:

Unguentul de galbenele e bun, calmează bine, reduce roșeața, doar că intră puțin mai greu în piele.
Dacă nu-ți trece, caută la farmacie o cremă cu efect hidratant, dar și antibacterian.