| Anna0111 a întrebat:

Cum scap de riduri?

Dau fundă la răspunsul cel mai bun!

Răspuns Câştigător
| cocotte a răspuns:

Buna spar sa te ajut cu sfaturile mele:
1.Mananca mult castarvete.
2.Dormi pe spate( cu fata in sus)
3.Atentie la ce sapun folosesti
4.Fa-ti un mic mesaj cu ulei de masline si pun pe fata in timp de 30 de secunde
5.Fa-ti masaj cu mainele pe fata
6. Incearca sa nu te enervezi des
7. Dormi minim 8 ore pe zi!
8. Nu te obosi tare!
Sper ca te-am ajutat!
Funda daca te ajuta happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum scapi de un sant? Il umplii cu pamant, ciment sau orice altceva.

E logic ca nici-o crema din lume nu te va ajuta, cremele pentru riduri iti provoaca doar o mica iritatie care umfla pielea si iti da impresia ca "te-ai vindecat " dar asa cum spun multe persoane efectul dispare dupa ce inceteaza sa foloseasca acea crema pentru ca si factorul iritant dispare.

Tot ce poti sa faci tu in momentul de fata e sa folosesti creme hidratante pentru a prevenii, eu iti recomand uleiul de migdale, masline si crema bioderma sensibio rich sau light depinde cat de deshidratata e pielea ta. Astea doua creme sunt formulate foarte bine.

Si ca sa scapi de riduri doar operatiile te pot ajuta.