| Vali2343242 a întrebat:

Cum scap de tenul si parul gras? Sunt baiat (15 ani), tuns relativ scurt, par inchis la culoare (a 3-4 zi incepe sa mi se ingrase si cica nu-i sanatos sa faci baie la cap in fiecare zi), par moale, folosesc sampon Clear men mentol, ceara de par ca sa mi-l ridic in sus, o crema cu extract de galbenele naturala si, ocazional o solutie pt cosuri. Vre-o sugestie? Dau funda! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| marinelamarin a răspuns:

Pentru par: incearca sa schimbi samponul.incearca hed and shoulder, in loc de ceara de par foloseste fixativ, poate ca te-ar ajuta si o masca de par. FATI MASCA DE 2 SAU 3 ORI pe saptamana.pui 2 galbenusuri de ou, 15 g ulei ricin, 30 g ulei masline si daca ai, o lingura miere de albine.si stai cu masca cel putin 3 ore, acopera-ti capul cu un prosop.nu ar strica si un balsam.ia unul de la loreal Paris e 17 lei.

Pentru fata:mierea de albine face minuni! Macar de 3 ori pe saptamana pune-ti miere de albine pe fata si tine-o 30 min. spalate zi de zi cu sapun dove, dar clateste-te bine.e foarte bun sapunul.iti hidrateaza tenul.cumpara-ti o crema de la nivea hidratanta de zi.e 22 lei.nu iti lua porcarie de aia mica la cutie albastra.ia crema normala de zi hidratanta.dar citeste bine ce scrie pe ea, poate ei antirid:-))nu mas da cu crema de galbenele..nu pare prea buna.si inca ceva.pentru cosuri date cu spirt sau zeama de lamaie.usuca cosurile.saper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Diamanty34 a răspuns:

Poti sa schimbi samponul pe care il folosesti. happy Sper ca te-am ajutat! tongue :* Funda?

| Wolf13wolf a răspuns:

Incearca o lotiune pentru ten gras si un sampon potrivit pentru tipul tau de par. o idee ai aici: http://ladys.ro/......-1434.html