| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face un par permanent dar semipermanent?

4 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ce mai bine mergi la cuafor si se rezolva acolo happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pentru un păr permanent se folosește soluție specială de permanent care se dă pe fiecare șuviță de păr înainte de a fi rulată pe bigudiu.
Pentru un păr semipermanent, soluție de permanent se diluează și respectă aceași tehnică ca la prima.
Soluție de permanent se găsește și la magazin, dar este recomandat ca permanentul sau semipermanentul să fie făcut de către o specialistă.
Pa, pa.

| yoyo_4559 a răspuns:

Hotaraste-te!
Permanent sau semipermanent?laughing

| hopeless1111 a răspuns:

La salon. pentru par lung e cam 90ron se poate si acasa cu o solutie ce o procuri din magazine dar e cam riscant, dar daca esti indemanatica sau ai pe cineva sa te ajute sa-ti faci suvitele uniforme e bine ca scapi mai ieftin ca la salon. Pe parul umed intinzi bine solutia rulezi bigudiul si usuci cu uscatorul cam jumatate de ora apoi lasi bigudiurile pana se raceste parul si esti sigura ca este tot uscat. Bafta.