| DianaaGabrielaa a întrebat:

Cum se foloseste spuma de par? O pot aplica si dupa spalare? La ce ajuta ea?

8 răspunsuri:
| iInfinityDarkness a răspuns:

In general este un inlocuitor al gelului sau fixativului, o poti folosi si pentru a spori volumul parului.
Cand folosesti spuma de par, este indicat sa iei cantitati mici in ambele maini si sa aplici pe par.
Daca ia parul mediu sau lung si doresti si mai mult volum il poti freca usor cu prosopul. Aplica spuma la baza langa baza parului. Apleaca-te astfel incat parul sa fie lasat in jos. Incepand de la radacini, perie-ti parul in timp ce folosesti uscatorul de par.
Pentru par scurt, aplica spuma la baza si piapatana-ti parul din fata spre spate. Usuca-l pentru a-i da un volum maxim si rezistenta.
Poti aplica spuma ca sa pastrati straturile de par cu o anumita forma. Pune spuma de par pe suvita de par. Invarte parul pe o perie. Foloseste uscatorul de par pentru a ajuta parul sa se orienteze in directia dorita si sa obtina rezistenta.
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,se poate aplica si dupa spalare.
http://www.roportal.ro/articole/cum-sa-folosesti-spuma-de-par-3545.htm
Evita sa o folosesti des!
Te pup!

| DianaaGabrielaa explică (pentru anonim_4396):

Ma refer daca pot sa o aplic pe parul ud. Deci, se poate?

| mona a răspuns:

O poti aplica atat pe parul umed cat si pe parul uscat, are rolul sa dea volum parului si il poti aranja cum vrei

| BlackRaven45 a răspuns:

Spuma de par o poti folosi daca iti prinzi parul ca sa iti stea drept si daca vrei sa ti-l lasi desfacut pentru volumwinking

| h3r a răspuns:

Cel mai des se aplică pe părul ud, da!
După îl întorci cu o perie mai mare, îi va da volum și senzualitate părului!

| DianaaGabrielaa explică (pentru h3r):

Cum adica sa-l introci?

| h3r a răspuns (pentru DianaaGabrielaa):

Cu peria și uscătorul de păr în general. Ori, cu peria rotativă.
Vine foarte fain!