| arvamircea a întrebat:

Cum se numesc tunsorile alea pentru baieti... din japonia, ca in animeuri?

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Nu au o denumire anume,doar anime hairstyle,daca vrei o tunsoare in genu ala,depinde de ce caracter iti alegi din anime,te poti duce la un stilist sa te tunda, dupa care il vopsesti, intinzi, dai cu gel, depinde de cum il vrei.Majoritatea sunt side spiked gen:http://www.youtube.com/watch?v=1eqjeaHGvqU

| arvamircea explică (pentru MaeRi):

Dar cum gasesc un stilist? Si mai important ce sa ii spun?

| MaeRi a răspuns (pentru arvamircea):

Pai un stilist il gasesti la saloane, une mergi tu sa te tunzi.Ce sa ii spui ii poti duce o poza cu felu in care vrie sa te tunzi(sa nu fie personaje din anime ci sa fie oameni cu parul lor ce imita freza anime)Oricum acel stilist te va tunde insa mai departe spike si alea ti le faci tu cu hairspray/placa de par/gel/etc