| antonbaract a întrebat:

Cunoasteti solutii sau creme in potriva cosurilor pentru adolescenti si de unde le pot cumpara in Chisinau/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la farmacie cumpara-ti Ivatherm Akne-Syt, eu o folosesc de vreo 3 ani si e super buna. Tine cam un an daca iti apar cosuri doar periodic. Acum sa ma scuzi dar nu stiu daca esti baiat sau fata, daca esti baiat poti sa-ti iei baneocin unguent, tot de la farmacie, pentru ca omoara bacteria care provoaca acneea si usuca destul de repede cosurile doar ca pe un ten de fata treaba se complica pentru ca trebuie hidratat foarte bine daca vrei sa aplici si machiaj pe perioada tratamentului.
Un lucru important pentru prevenirea cosurilor este exfolierea saptamanala a tenului. Exista scruburi prin magazin speciale carora le poti adauga tu malai sau zahar ca sa fie mai abrazive si sa curete mai bine.

2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Un produs care ar putea sa-ti fie de ajutor, desi e pentru acnee, din comenturi reiese ca este bun pentru toate problemele tenului : schimbdeocazii.com/frumusete/lupta-acnee-in-luna-sau-retur-bani

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Mergi la farmacie si intreaba sigur trebuie sa aiba ceva impotriva cosurilor si de obicei sunt produse bune