| ArianaDeea a întrebat:

Da,deci m-am facut pe picioare *cu lama* si mi-au aparut tot felul de bubite. Cu ce sa ma dau ca sa dispara? (fara 3000 de tipuri de crema, va rog)
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

O cremă de gălbenele/aloe vera/mușețel, dacă ai pe acasă, ceva hidratant anyway.
Încearcă cu o crema pentru față, fiind pentru o zonă mai sensibilă poate calma iritația.

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Crema de galbenele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe viitor foloseste o spuma de ras, sapun ceva nu da cu lama direct pe piele pentru ca risti si sa te tai.

Apropo, de unde ti-ai luat bentita? :3

| ArianaDeea explică (pentru anonim_4396):

Din moment ce nu suntem din acelasi oras sunt sanse slabe sa stii despre ce vorbesc

| elyfel a răspuns:

Ustura putin ce-i drept dar trec.Pot sa te dau cu spirt, la mine merge

| Panteraa a răspuns:

O sa treaca de la sine, dar daca vrei mai rapid recomand o crema de galbenele. E foarte buna si nici nu e scumpa.

| Alexandra_Ramona_1989 a răspuns:

Bubitele apar ca si iritatie si din pacate ele dispar doar cu crema laughing si eu am patit asta de cateva ori si la mine cel mai bine a functionat crema de galbenele. Sau le poti lasa si trec de la sine, dar este neplacut!

| Beniamin_Ghetes_1995 a răspuns:

Este o crema speciala pentru asa ceva caut-o in farmacii.

| karlamarya a răspuns:

Exista un balsam dupa epilare, si eu trec prin aceeasi situatie si ajuta, exista la farmacii si in magazine.