| AnaAna23 a întrebat:

Daca imi dau cu baton corector pe niste cosuri nedorite, imi apar si mai multe?
FUUNDA!

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Nu ti le afecteaza in niciun fel, doar ti le acopera. Daca e expirat sau nepotrivit pentru tenul tau, iti poate cauza infectii ale pielii, dar cazurile sunt rare. Cumpara unul de la o firma mai "renumita", nu din magazinele astea chinezesti

| AnaAna23 explică (pentru AnnaaaMaria):

Sau eu mi-am dat cu fond de ten (de la AVON) si este ok.Mi le-a acoperit si nu mi-ai mai aparut altele

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru AnaAna23):

Poți folosi liniștită. Nici mie nu mi-au creat reacții alergice produsele AVON și nici nu am auzit pe cineva care să se plângă de așa ceva.

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu. Inainte de culcare sa nu uiti sa te demachiezi.

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Daca este unul de o calitate mai proasta iar tenul tau nu il accepta, este posibil sa iti apara!
Daca ai un baton corector bun si tenul tau corespunde cu el, atunci cosurile vor fi ascunse!
Dar daca vrei sa scapi de cosuri, repede si eficient...Iti recomand sa mergi la farmacie si sa ceri Zineryt, este foarte bun pentru cosuri(costa undeva in jur de 40-50 lei daca imi amintesc bine)dar este bun! happy

Bafta kiss

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Yasemyn):

Zineryt nu-i bun de nimic, m-am dat 1 an cu el si n-au disparut cosurilelaughing

| Yasemyn a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

La mine a mers laughing si l-am folosit doar 6 luni dar la recomandarea dermatologului laughing
Poate tenului tau i se potriveste altceva happy

| AnaAna23 explică (pentru Yasemyn):

Este de la AVON

| darkforests a răspuns:

Tenul fiecaruia reactioneaza diferit. Daca poti, ia-ti un baton corector mai bun, nu de la o firma anonima- orienteaza-te spre cele care au si rol de vindecare, nu doar acoperire. Daca nu ai foarte multe cosuri si nu sunt foarte inestetice, ai putea sa renunti la machiaj/batoane corectoare si altele de genul si sa incerci un tratament cu Brevoxyl. Am avut probleme foarte mari cu acneaa si a fost singurul care a functionat, iar de el am aflat de la verisoara mea, care e medic...s-a verificat la toti cei care l-au incercat. Succes!