| anonim_4396 a întrebat:

Daca iti speli parul dupa ce te-ai dat cu fixativ in fiecare zi, asta nu dauneaza parului? Deoarece nu e bine sa fie spalat des. dar nici sa lasi fixativul in par... Multumesc

5 răspunsuri:
| Rebecca123 a răspuns:

Sa iti speli parul zilnic, nu e bine pentru ca o sa iti inveti parul ala si o sa il ai gras.Nu te da cu fixativ zilnic ca este totusi un produs care are o gramada de tampenii in el si dauneaza parului il deshidrateaza cu timpul. Dupa ce te dai cu fixativ si vrei sa te speli, inainte dai cu un pieptan des sa mai scapi din fixativ apoi da cu apa simpla si abia apoi cu sampon.

| AnetteR a răspuns (pentru Rebecca123):

Parul nu se piaptana niciodata in afara de momentul in care esti la dus si pui balsam in el si inainte de a-l usca. Pe par uscat il vei deteriora.

| wolfman22 a răspuns:

Eu ma spal zilnic pe cap..si nu am nici o problema..nu se ingrasa..nu imi cade!
Si ma in fiecare zi folosesc fixativ si gel de par!

| wolfman22 a răspuns:

Gandeste-te ca pui parul pe perna..plin de praf, transpiratie si mizerie dupa o zi intreaga

| AnetteR a răspuns:

Incearca un fixativ naturist, eventual. Gasesti pe internet tot felul de retete, bazate in special pe suc de lamaie fiert