| ClickOn a întrebat:

Daca ma dau cu ulei de ricin pe fata poate sa imi creasca barba?

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu. Dar o sa iti apara acnee. Uleiul de ricin, dupa cum se si numeste e un ulei, care la fel ca toate uleiurile contin grasime naturala, acea grasime in combinatia cu sebumul iti transforma tenul exagerat de gras si in combinatie cu microbii o sa iti apara cosurile.

| BiuL a răspuns:

Da sigur

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La plă

| Neo12 a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin pentru creşterea unghiilor şi a sprâncenelor şi mi se pare ok. +îmi întăreşte unghiile.
Nu ştiu dacă e bun şi pentru barbă. Întreabă o farmacistă.

| andra12x a răspuns:

Nu, nu o să îți crească. Barba crește de la sine, nu ai ce să ii faci așa că...mai ai răbdare. Nu poți să o stimulezi în nici un fel, și nici prin bărbierit, e doar un mit.

| darkelement9333 a răspuns:

Da... Iti va accelera cresterea