| helentpu a întrebat:

Daca ma dau cu uleiuri...ricin, argan si alte de alea, iau vitamine si calciu si folosesc masti, imi creste parul mai repede?

5 răspunsuri:
| irinuk28 a răspuns:

Da, categoric îți crește. Dar nu încărca părul cu toate astea în același timp. Folosește măști pe bază de ulei de ricin, argan etc. Vitaminele le poți cumpăra de la farmacie, acelea lichide/ uleioase pe care le adaugi în măști. Gălbenușul de ou e adesea cel mai folosit ingredient în măștile de păr happy. Deci în concluzie, părul fiind sănătos, crește mai repede!

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Ricin e otrava, iar Argan sau Aragan este numele unui arbore endemic din Maroc și al uleiului produs de acesta. Arborele de argan se găsește în principal în sud-vestul țării între Agadir, Essaouira și Taroudant. Fructele arborelui și uleiul produs din semințele acestora sunt utilizate pe scară largă în bucătăria tradițională din această regiune. Fiind bogat în vitamina E și antioxidanți, este de asemenea folosit pentru proprietățile sale cosmetice.

| irinuk28 a răspuns (pentru TheGazeTTeRuKi):

Doamne, fata întreabă dacă îi crește mai repede părul, nu îi trebuie proprietățile uleiurilor oh go on, mai ales luate de pe Google. Putea și ea să caute acolo!

| helentpu explică:

Vã mulțumesc frumos. Și da, irinuk, ai dreptate, doar am întrebat laughing :*

| Leibnitz a răspuns:

Da, de la uleiul de ricin iti creste parul mult mai repede.