| Kisses a întrebat:

Dacă mă vopsesc un roscat foarte închis, se face portocaliu după mai multe spălări? ( știam ca cel deschis se face foarte repede portocaliu)

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu, se face saten cu nuante de roscat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, eu am folosit palette si dupa 2 luni tot roscat era. Ideea e ca doar nuantele care au decolorant in ele treptat ajung la un blond oranj dupa ce se duce pigmentul rosu. Daca optezi pentru saten roscat, roscat inchis si alte nuante inchise nu o sa ai nici-o treaba.