| anonim_4396 a întrebat:

De curand ma deranjeaza o problema si anume celulita de pe picioare. Ideea e ca eu sunt slaba si inalta si nu prea inteleg cum de a aparut plus ca am doar 16 ani. Nu mananc fastfood si alte prostii doar ca nu fac deloc sport. Am facut pana acum 2 ani dar diverse motive m-am oprit.Nu prea stiu ce sa fac sa scap de ea? A mai trecut cineva prin asta?

4 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Incearca celebrul supliment green coffee, pe langa asta mai este si un unt slim butter parca. big grin pentru mine a avut efect. Untul trebuie masat puternic 5-10 min happy

| dianabaumli a răspuns:

Din pacate celulita apare la toata lumea din cauza unor probleme in drenajul limfatic...grasimea si toxinele nu pot parasi organismul. Citeste acest articol poate te ajuta...:)

http://trenda.ro/frumusete/ingrijire-corporala/drenaj-limfatic/

| Rozzovela a răspuns:

Nu cred ca e celulita, poate vergeturi aparute din cauza cresterii prea rapide, ca sa nu faci tratamente si tot feleul de uleiuri intreaba un mdeic sau o persoana care cunoaste in domeniu,, ce anume ai"? abia apoi poti cauta pe net ca as rezolvi situatia, nu-ti fa griji totul ba fi bine.
Toate cele bune happywinking

| MiriMendes a răspuns:

Nu cred ca e chiar celulita...trebuie doar sa iti tonifiezi picioarele. Poti sa faci niste impachetari cu ulei de masline, zahar brun ( asta face o prietena), exercitii in mod special pentru picioare ( gasesti pe net) si sa alergi in fiecare zi cam jum de ora-1 ora.