| IoanaIonuca a întrebat:

Deci, am cosuri nu multe, vreo 2-3 si eu bineinteles nu le pot lasa si umblu la ele si le fac oribile, mari si rosii. Cum/ce as putea sa fac sa-mi treaca cat mai repede? Spuneti-mi si niste solutii, ceva pentru ten sa-l mentin cat mai curat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se da cu nici un sapun pe fata iar cosurile trebuie tratate nu uscate pentru ca intra inapoi in piele si dupa revin.

Foloseste lotiunea micelara roz de la garnier si pentru tratarea lor cumpara-ti crema mebra eritroacnol, costa vreo 7 lei, o gasesti in farmacie sau plafar. Iar lotiunea micelara cel mai ieftin o gasesti pe la Cora, pe la 16 lei asa.

https://beautydistrict8.files.wordpress.com/2013/01/dscf0387.jpg

2 răspunsuri:
| Armenianeek a răspuns:

În primul rând fața trebuie spălată bine cu apă și săpun ca tenul să fie curat, și îți recomand betadină. Cu betadină se dă de obicei pe rănile cicatrizate, dar ajută și la coșuri să le usuce în câteva zile. Se găsește în farmacii la sticluțe, 12 lei parcă. Și simplu aplici câteva picături pe "individ" de câteva ori pe zi.

| saftaiiustin a răspuns:

Te speli foarte bine cu apa si sapun.
Foloseste betadina dar trebuie sa fii foarte atent ca arde pielea.
Si am auzit un remediu pe la tara ca daca iti lipesti pe cos cu ceva (nu conteaza cu ce) o bucatica de varza iti trece, de preferat sa o tii toata noaptea (cand dormi)

FUNDA? :3