| yarisgirl a întrebat:

Deci, am probleme cu parul de pe fata ai de pe corp, am un ovar micropolichistic, de 10 luni iau Belara dar nu vad niciun rezultat. Am facut multe analize si cu hormonii nu am probleme, ar mai fi doar glanda tiroida care e lenesa.
Vreau cateva metode prin care sa scap de acest par nedorit, am inceput sa folosesc crema decoloranta dar mi se pare ca inrautatesc situatia.
Voi care ati avut probleme cum ati rezolvat? Epilatorul cu lumina pulsata, definitiv ar fi o optiune buna? Gen Philips lumea sau homemedics?

1 răspuns:
| AutumnDay a răspuns:

Buna dimineata!
Solicita medicului sa iti prescrie Diane35, daca considera ca ti se potrivesc. Eu iau de 2 ani si putin si nu am avut nicio rectie negativa, din contra, au fost singurele care mi-au facut bine.
Incercasem si Artizia, dar dupa doar doua saptamani am renuntat la ele: eruptie acneica, greata, dureri de cap.
Mie Diane35 mi s-au potrivit perfect.
Vorbeste cu medicul sau cineva de la planificare familiala.
Bonus, de la 15-17 lei, Dianele s-au redus la 9 lei si putin...