| lexy81 a întrebat:

E cineva care a incercat epilarea definitiva?
Imi puteti descrie experienta? Daca se poate cat mai amanuntit pentru a imi face o parere.
Dau funda! Multumesc

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Epilare definitiva? Ha-ha-ha!
Scoti un fir de par cu radacina cu tot si creste altul din nou, langa. E natural, parul avand si rol de protectie, se regenereaza.
Crezi ca barbatii s-ar mai barbierii daca s-ar putea indeparta dintrodata si definitiv firele de barba? Ar fi ideal, si din punct de vedere financiar, fiindca, in timp, barbieritul costa mult mai mult decat o depilare "definitiva".
big grin

| MiriMendes a răspuns (pentru Bula):

Ba am auzit si eu de epilare definitiva.Se face cu laser si-am impresia ca nu iti mai cresc fire de par cam 5-6 luni si dupa mai multe sedinte nu iti vor mai creste deloc.Insa am auzit ca e riscanta din cauza razelor laser

| dianabaumli a răspuns:

Nu am experienta personala dar gasesti informatii foarte utile in acest articol.:)

http://trenda.ro/frumusete/epilare-definitiva-ipl-sau-laser/