| Sashavalentine a întrebat:

E normal sa iti vopsesti parul verde/albastru? xD Daca da, de la ce varsta?

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Astfel de culori merg la un eveniment cand esti sigura ca arati impecabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal, dar nu in Romania unde se construiesc biserici peste biserici si mentalitatea e ingusta rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebi daca e normal?
Nu, nu e normal. Daca luam ca exemplu oamenii, femeile de pe strada, cati au asemenea culoare la par? Chiar si vopsirea acestuia intr-o culoare cu mult diferita de cea initiala provoaca un dezechilibru in aspectul persoanei.
Aceste culori ale parului care nu sunt naturale, nu sunt nici normale, vor iesi in evidenta oriunde.
De normal nu e normal, dar asta nu inseamna ca nu pot fi potrivite astfel incat sa arate frumos, sa nu intelegi altceva.
De la ce varsta? Nu cred ca ar fi efectiv o varsta... dar ar trebui ca persoana in cauza sa nu fie chiar copil...

| BTWIN a răspuns:

De la varsta la care te lasa mintea...

| capricc a răspuns:

Din 100 de fete pe strada cate vezi vopsite albastru? Asa iti dai seama ca nu e normal. Dar poate pentru tine normal nu e suficient, vrei sa te individualizezi, sa te remarci. Poate ar fi bine sa o faci, dar in sensul bun al cuvantului. Nu cu albastru / verde. Cultiva-ti un par luxos in schimb (sanatos, ingrijit, tuns strategic in scari, cu suvite care sa-ti deschida fata si sa-ti puna in evidenta trasaturile). Naturalul innobileaza mai mult decat orice culoare falsa si fortata. Stil!

| valerikaa a răspuns:

Nu este prea normal, totusi daca chiar iti doresti foarte mult, pe la 18 ani.

| madalinapaula a răspuns:

In primul rand ti-l vopsesti cum iti place tie si de la ce varsta doresti.
Numai ca nu il strica asa de mica pentru ca e pacat si o sa iti cada sau ti se rupe.
Parerea mea eu zic sa il vopesti dupa 17-18 ani.
sper ca te-am ajutat.

| Lunara a răspuns:

Din păcate trăim într-o societate cu diverse mentalități şi idei care pot fii foarte greu schimbate, deci generalizând, aş putea să îți spun că părul albastru şi verde nu e considerat normal la nicio vârstă. În România!
Am fost pentru o săptămână la o şcoală în Germania unde, spre deosebire de aici, normal e considerat să te simți bine în piele ta şi să fii tu însuți... Şi deci o multime de fete aveau parul vopsit după bunul lor plac chiar de la 14-15 ani.
Totuşi te sfatuiesc sa te asiguri că nici parinții tăi dar nici profesorii nu au nicio problemă cu părul vopsit ca să nu faci ceva ce mai târziu ai putea sa regreţi.
Eu personal îți propun să vorbeşti cu mama ta şi dacă e de acord, să încerci pe o şuviță mai mică. Aşa te poți asigura şi tu că îți place nuanța dar poți vedea şi reacția celor din jur!

| Lala_Deea_1967 a răspuns:

Daca iti place vopsestel cum vrei tu. Dar totusi nu chiar asa de mica zic sa sstepti pana pe la 18 ani pentru ca o sa iti cada si nu o sa arati foarte bine asa. Sper ca te-am ajutat

| SinteoanLorena10 a răspuns:

Nu prea este normal! Doar fetele rele își vopsesc părul verde sau albastru.