| byankaaaa a întrebat:

E urgeeent. Help mee >: Daca folosesc masca (sa scap de parul de pe fata) cu ingrediente din bucatarie (am gasit pe net o masca cu albus de ou, faina si inca ceva), o sa mi creasca parul (de pe fata) mai mare si mai inchis la culoare?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa scapi de parul de pe fata trebuie sa-ti faci epilare cu laser, ea este permanenta. Orice metoda de epilare temporara o sa inrautateasca situatia, firul crescand si mai gros si nu cred ca-ti doresti asa ceva.

| kiri11 a răspuns:

Nu cred ca aceasta reteta iti va incuraja parul sa cresca. Cel mai bine ar fi sa vizitezi un salon.

| Inna_Mady_1980 a răspuns:

Nu incerca sa folosesti toate retetele pentru ca dau gres.Ori inrautatesti situatia ori o sa iti apara cosuri de la ingrediente. Daca vrei sa scapi de parul de pe fata iti recomand crema de galbenele care e si naturala si ieftina ca pret.O gasesti in farmacie.Sa nu cumva sa te faci cu lama pentru ca parul o sa creasca si o sa fie exact ca o mustata cu fire aspre.Ori daca n vrei crema poti incerca si cu o crema depilatoare care e injur de 10 lei la farmacei de la Farmec e cea mai buna pentru ca o aplici si peste 10 minute ai o piele fina, este buna si pentru fata.Si e avantajos.Si daca cumperi crema depilatore de la Farmec cumparati de la Avon tot asa o crema pentru incetinirea parului..nu stiu exact cum se numeste dar cred ca gasesti si la farmacie. Sper ca te-am ajutat

| Inna_Mady_1980 a răspuns:

Parerea mea este sa nu incerci tratamentele de pe net pentru ca se poate sa inrautatesi situatia si sa iti apara cosuri.Mai bine ti-i cumapara o crema naturala mai exact Crema de galbenele care este ca pret ieftina si este natural, sau daca nu vrei crema si vrei un efect rapid crema de la FARMEC-este o crema depilatoare care ti-o pui pe fata, picioare etc unde este parul si stai vreo 1o minute cu ea si apoi cu apa iti iei crema. Pielea va fi fina si nu o sa se vada nimic.Este cea mai buna crema depilatore care este in jur de 12 lei, la fel de buna ca pret si calitate.De asemenea poti sa iei si o solutie sau crema, ma rog care incetineste cresterea parului, de la Avon.Lumea zice ca e recomandabila dar sunt sigura la sigura ca cele 2 produse sunt bune si ca dau efecte. Dupa ce te dai cu creme de la Farmec iti dai seara si cu crema de galbenele pentru ca e buna in orice situatie plus ca iti pastreaza tenul frumos.Sa nu cumva sa iti vina ideea sa te dai cu lama pe fata pentru ca atunci ti-ai distrus fata pentru ca parul va creste repede si firele vor fi aspre ca o barba. sper ca te-am ajutat!