| razadeluna a întrebat:

E voie cu blugi la voi la scoala? la mine NU

24 răspunsuri:
| ziz a răspuns:

Da.Toata scoala e in blugilaughing

Nici uniforma nu'i chiar asa de obligatorie.

| alebib a răspuns:

La noi da. Acum depinde si de regiunea din care esti sau de personalul din scoala voastrawinking love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La c scoala esti?straight face

| nevermindpeople a răspuns:

Da. De la o vreme unii nici macar vesta rosie [specifica scolii mele.] nu se mai poarta.

| Biiiiiia a răspuns:

La mine la scoala ne lasa sa ne imbracam cum vrem, dar nu in rosu, portocaliu, galben, verde[culorile stridente], putem sa ne imbracam in alb, albastru, negru, gri si cam atat.
Presupun ca voi aveti uniforma, nu?

| valy1233 a răspuns:

La mine la scoala numai cu blugi venim si baieti si fete...

| Stefy_2294 a răspuns:

Da pe noi ne lasa cu blugi la scoala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine la scoala mergem cum vrem imbracati ...de unde esti si unde inveti? big grin trimite-mi prin mesajwinking

| melyyy a răspuns:

Da! normal happy dar de ce la tine nu e voie? thinking trebuie sa purtati uniforma sau ceva?

| xJuke a răspuns:

Si cu ce va imbracati?straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleo mi-e mila de tine eu fara blugi as fi moarta pai si voi cu ce va imbracati?

| iuly_9622 a răspuns:

La noi la scoala avem voie.Ai putea intreba pe cineva.

| acadelecolorate a răspuns:

La noi la scoala e voie cu blugi. dar poate ca in scoala voastra se poarta uniforma sau ceva altfel nu inteleg de ce

| Alexandru a răspuns:

Si conducerea liceului meu interzice elevilor sa vina in altceva decat in uniforma.Chiar si in aceasta perioada cand temperaturile sunt scazute le este interzis in scoala accesul elevilor care vin imbracati altfel decat scrie in regulament. Problema cea mare este ca nu vin toti in uniforma si atunci iau nastere discutii intre diriginti cu privire la acest aspect si de acolo pana la conflict nu mai este decat un pas.In cei trei ani pe care i-am petrecut in liceu, am avut parte de foarte multe discutii cu privire la tinuta. Regulamentul nu este regulament pentru toti, dar, ce sa-i facem? Invatam in Romania.

| blablablasigatacamaplictisesc a răspuns:

La mine e voie cu blugi, dar inchisi la culoare, adica doar clasa noastra nu poarta deschisi la culoare ca nu ne lasa diriga'. In rest toate clasele se imbraca cum vor.

| Buttercup30 a răspuns:

Teoretic nu, dar e greu sa impui copiilor cu ce sa se imbrace.mai ales in cazul nostru :d

| CookieDiamond a răspuns:

Daaa thinking
de ce na'r fi?!
depinde si de uniforma...
daca ai fusta si camasa [ sau cum aveti voi] -> NU!
la noi aveam blugi ori ce culoare si camasa alba cu cravata mov cu sigla liceuluiwinking
in general la scoli [ licee] blugi se poarta oh go on

| anaaa13 a răspuns:

Normal ca e laughing

| saymoon a răspuns:

Sa inteleg ca esti in clasele I - VIII?
Pentru doar la voi putea sa inpuna sa nu veniti cu blugi.La liceu nu a cerut asa ceva, in plus nu ar respecta nimeni asemenea stupizenie.
Numai bine.

| DeeaLove08 a răspuns:

La mine la scoala toti vin in blugi. decat aia din clasele 1-4 vin in uniforma. eu pana in clasa 6 veneam in uniforma, dar acum nu, ca nici macar aia de cls 5 nu mai vin in uniforma

| Emmeii a răspuns:

La noi la scoala da.

| lucian a răspuns:

Da cu orice este voie la mine

| biencuta_6030 a răspuns:

Da normal da noi luam costumu prima zi si apoi ne ducem in ce vrem hahalaughing

| Laviy a răspuns:

Dap, venim cum vrem noi, noi nu avem uniforma, aveam doar o insigna pe care trebuie neaparat sa o avem la noi, ca altfel nu ne lasa in scoala.