| Nicole1234 a întrebat:

Epilarea cu ceara pe maini rareste parul sau va deveni mai vizibil dupa ce creste la loc?

2 răspunsuri:
| Mădălllinna a răspuns:

Orice epilare face parul mai vizibil dupa... Cu exceptia epilarii cu laser.

| dani0078 a răspuns:

Epilarea cu ceara NU face parul mai vizibil dupa ce incepe sa creasca iar,diferenta fiind doar ca firele de par vor fi mai fine(la fiecare epilare o parte din par nu mai creste iar,dar e un procent foarte mic), cat despre epilarea cu laser, are efecte neglijabile si asta daca ai parul inchis la culoare(la persoanele cu parul blond de exemplu, nu prea are efect, plus ca te costa cat nu face)!