| anonim_4396 a întrebat:

Este buna lotiunea BABY de spalat (pure and sensitive) pentru tenul gras?
Chiar contine numai ingrediente naturale si care nu afecteaza pielea in nici un fel?

1 răspuns:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Păi ar trebui să te uiți pe ingredientele ei dacă vrei să vezi cât de naturale sunt. ca să nu afecteze pielea în niciun fel, din ea ar trebui să lipsească parabenii(la ingrediente recunoști parabenii după terminație: methylparaben, ethylparaben etc) și alcoolul(pe etichetă recunoști după terminația -ol). ea e special destinată tenului gras? până acum nu am mai auzit de ea. vezi că ar trebui să scrie pe ea că e pentru tenul gras că dacă e pentru ten normal sau uscat îți va hidrata pielea și vei produce mai mult sebum decât produci în momentul de față