| anonim_4396 a întrebat:

Fara raspunsuri de genul,,toti crestem diferit,, sau,,lasa ca toata viata o sa iti fie o povara sa ai mustata,, sau,,copile mars si da e la scoala,, ca am mai auzit,spuneti doar DA sau NU. E adevarat ca daca imi tai mustata si barba cu lama imi creste mai repede, mai neagra si mai stufoasa?

Răspuns Câştigător
| H50 a răspuns:

Iti creste mai repede, mai neagra si o sa fie firul mai tare, nu la fel de moale ca la inceput.
DA

3 răspunsuri:
| Adryan657 a răspuns:

Da,dar cu timpul, foloseste gilette..si nu face asta des sau din timp..barba nu te face barbat

| AnnaaaMaria a răspuns:

Păi inițial o să-ți crească la o săptămână/o săptămână și jumătate, după care ritmul de creștere nu va mai fi același și va trebui să dai mai des. Dacă abia ți-au crescut mustața și barba și nu se văd atât de tare, nu se merită să te bărbierești încă pentru a nu avea o grijă în plus. Dacă nu sunt așa dese încă, poți folosi epilator/ceară dar îți recomand ceara și va trebui să le epilezi cam la 3-4 săptămâni. Culoarea lor nu se va schimba indiferent de ce metodă vei folosi, dar dacă te bărbierești se vor vedea mai închise pentru că se îndesește firul de păr

| Hades95 a răspuns:

Frate nu conteaza daca iti dai cu lama sau nu, Stai calm ca nu devine stufoasa dintr-o data,winking, trebuie sa astepti ceva ani sa ajungi ca popa, funda?rolling on the floor