| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor! Am nevoie de ajuor!
Deci, am niste sprancene foarte urate...in primul rand sunt foarte aspre, ca sarma si arata ca parul uns,parca ar fi tot timpul date cu ulei. Pe langa asta, sunt foarte foarte negre! Ce as putea sa fac sa nu mai fie asa?

Răspuns Câştigător
| MissADEEL a răspuns:

Daca esti multumita de forma si vrei sa maschezi culoarea, cauta vopsea pentru sprancene si vopseste-le intr-o nuanta mai deschisa.
Daca ti-e frica de vopsea, un fard de pleoape folosit pentru sprancene si o pensula taiata oblic fac minuni.
Legat de aspectul acela al firelor de par, poti sa le faci sa para mai aranjate cu ajutorul unui gel pentru sprancene cu periuta precum cea a rimelului. Gasesti unul bun de la essence.
Ai putea sa incerci sa le tunzi daca au firul prea lung, poate de aceea a aparut acel aspect dezordonat. Nu prea mult, ajuta-te de o periuta de rimel, piaptana-le in sus si vezi ce depaseste conturul formei, apoi taie varfurile respective.

3 răspunsuri:
| piratuu a răspuns:

Penseaza-te.

| Innsbruck a răspuns (pentru piratuu):

Serios?
ma pensez de la 13 ani, ce legatura are asta cu parul sprancenelor?

| Ali123 a răspuns:

Heei. Incearca uleiul de ricin.Este foarte bun, se gaseste la farmacie.Prima data incearca sa imbunatatesti textura firului de par apoi sa folosesti vopsea pentru culoare. Sper sa te-am ajutat.