| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Fetelor ce trucuri folositi pentru a va epila in zona intima? Sau ce folositi? Eu as vrea sa incerc aparatul dar la cum am firu de par doare ingrozitor parca imi da cineva foclaughingIn afara ca e bine sa ma epilez cu aparatul dupa ce fac un dus ce trucuri mai stiti? As vrea sa tina macar 2 saptamana. Daca folosesc bigul in fiecare zi ma irit si bleah nu-i frumos deloc.Si inca ceva... daca folosesc benzile mi se lipeste ceara pe mine si nu pot so mai dau joshee hee

Răspuns Câştigător
| floaredecires a răspuns:

Buna happy Eu am pielea extrem de sensibila in zona inghinala si nu ma puteam epila decat cu crema. Asta pana cand m.am gandit sa incerc sa merg la salon (tin sa mentionez ca mai incercasem cu ceara si epilator acasa si nu a mers sub nicio forma, sangeram la radacina firului de par si ma iritam). O cosmeticiana stie mult mai bine cum sa procedeze si are si produsele speciale de dat inainte si dupa epilat ca sa nu te iriti si sa nu iti ramana roseata. Recomandarea mea este sa te duci la salon, macar o perioada pana ti se mai slabeste la radacina, apoi poti sa incerci cu epilatorul acasa, dar nu stiu daca vei reusi in zona labiilor. Ca sa nu mai spun ca la salon nici nu mai simti durerea asa de tare deoarece cosmeticiana stie cum sa traga ca sa te chinuie cat mai putin. Si tot pentru durere auzisem ca ar fi indicat sa iei un algocalmin cu 30 min inainte de epilare, dar nu am incercat. In concluzie recomandarea mea este sa te duci la un salon, deoarece durerea este mult mai mica decat la epilator sau acasa, iar pentru 15-20 de lei pe care ii dai o data la 2-3 saptamani pot sa spun ca merita happy Si ai dreptate, cu lama nu e frumos deloc. Multa bafta

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dă-i cu ceară în zona intimă pentru început și pe viitor cu aparat de epilat pe bază de pensete.
Dacă dai de la început doare foarte tare și te mai poți și irita.
Zona care urmează a fi epilată să fie spălată cu apă mai caldă, dilată porii, epilarea se face mai repede și durerea este mult mai mică. Un calmant și antiseptic după epilat obligatoriu, se găsesc la farmacie.
Pa, pa.

| Laurici :x a răspuns:

Incearca cu benzile depilatoare de la Veet, sunt foarte bune, sau, desi este putin mai costositor, epileazate definitiv, eu asa am facut, a costat ce-i drept putin mai mlt dar a meritat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Laurici
Cam cat?

| Anileda a răspuns:

Eu ma epilez de obicei cu ceara.
Bineinteles ca la inceput doare, dar cu timpul te obisnuiesti.
O zi bunahappy

| patty32 a răspuns:

Hei, DaRlInGiLuSiOnS.
In primul rand, tin sa te corectez, ca sa nu te faci de ras, poate mai zici si in public asa " biG " straight face
Nu se zice BIG!
Ci BIC happy
Incearca sa te obisnuiesti, eu am inceput sa rad de oamenii care zic BIG straight face
Asta ti`o zic eu, ca sa nu te mai ia alti utilizatori la ochibatting eyelashes
Si la mine este la fel cu biCul, cu ceara nu am tupeu laughing)
Asa ca folosesc crema de la Elmiplant sau de la Farmec love struck
Gasesti la supermarket, plafar, etc happy
Kisses :*

| DaRlInGiLuSiOnS explică:

@patty32 cumpara un set de BIC-uri si citeste ce scrie pe el G sau Chee hee

Alte răspunsuri
| Krissa_2143 a răspuns:

Nu incerca cu aparatu pentru ca doare rau si curge sange. cu bicu creste cam in 2-3 zile whistling
da' daca suporti ceara calda sau rece e bine si aiabig grin
si nu incerca cu crema depilatoarewinking poti sa te trezesti cu niste arsuri super straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pute sa iti cumperi o spuma de ras daca nu gasesti pentru fete ia pentru barbati, date cu ea in zona intima si poti sa te razi cu un aparat de ras de exemlu venus de la gillete

| patty32 a răspuns:

Scrie cu C, draga mea happy
Provine de la firma aceea happy