| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, parul tuns in scari sau cel tuns drept?
Parul tuns in scari se toaca mai repede? thinking

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Am avut tuns in scari si l-am lasat sa creasca pana in momenul cand am putut sa-l nivelez, de a avea parul drept. De tunsul in scari nu mai vreau sa aud cel putin pentru o perioada laughing

Nu e musai ca se toceste mai repede, totul depinde de cum ti-l ingrijesti, caci si la cel tuns drept se despica.

| 987632 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Ai putea sa îmi spui in cat timp s-a Indesit după ce l ai filat?

| MihaelaDart a răspuns (pentru 987632):

Sunt basme cu indesirea parului, asa cum se spune ca daca te tunzi zero la fel. Nu exista asa ceva, mie imi creste parul ca inainte, dupa orice tuns, filat, nefilat, drept etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu l-am avut si drept si tuns in scari. Si drept simplu si filat. E acelasi drac, daca nu il vopsesti, indrepti si aplici balsamuri, spray-uri care promit sa repare parul dar de fapt au alcool el se va mentine sanatos. Mai ales daca folosesti si masti naturale.

El se toceste/despica in functie de procedurile la care il supui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice fel de tunsoare filata se despica mai repede, fie in scari, fie drept.
Foarfeca aia de filat e de vina.

As zice amandoua, daca ai parul mediu-lung.
Ala scurt drept, asa ca toate toapele cu 3 fire de par in cap, nu-mi place.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu se "toaca" ci se toceste. La fel de repede, nu conteaza tunsoarea.

| CezaraEM a răspuns:

Parul tuns in scari va arata mai rar, din pacate! Cel tuns drept e foarte la moda, pare des si frumos!
Depinde de tine ce doresti!
Bafta!