| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, voi ce metoda de epilat folositi pentru zona inghinala? Ati incercat epilatorul? Ce trucucuri stiti pentru a nu simtii durere prea mare?

7 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Eu folosesc bic-ul de prima dată. Nu e dureros, dar te poți tăia uneori.
Cu epilatorul e nașpa (părerea mea).
O prietenă s-a făcut cu ceară, iar după a mers câteva zile bune crăcănată.
Trucuri găsești pe net.
O seară plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu epilatorul e naspa, te si doare in draci si nici nu poti sa rezisti, practic e metoda de tortura laughing.
Cu ceara de zahar mie mi se pare mai ok ca se ia portiunea aia dintr-o miscare si nu stai sa resimti durerea de mai multe ori dar trebuie sa ai rabdare sa te faci tu, cel mai ok e sa mergi la un salon sa te faca.
Cu ceara traditionala n-am incercat pentru ca am auzit ca e prea fierbinte.

Cat despre trucuri stiam ca unele fete luau pastile gen nurofen de durere cu 30 de minute inainte sa se epileze.

| ElenaSt2011 a răspuns:

Daca te sperie durerea de epilare, incearca sa apelezi la epilarea definitva cu aparate de noua generatie. Gasesti detalii pe site-ul www.oanacuzino.ro

| Usefulaid a răspuns:

Cred ca glumesti! Cu epilatorul? laughing este chin si pedeapsa, crede.ma! Cel mai bine mergi la un salon sa te faca cu ceara, dureaza si putin. Dupa 2 epilari deja radacina firelor nu mai este la fel de tare, iar durerea dispare in proportie de 75%
Iti recomand sa incerci aceasta metoda!

| Aasdfghj a răspuns (pentru Usefulaid):

Am incercat deja cu epilatorul si nu e chiar asa cum spui tu. Il folosesc in apa. happy Nu as suporta sa ma epileze cineva.
Mersi pentru parere.

| Anistoroaia_Ionut_1996 a răspuns:

Foloseste epilatorul sau un bic.