| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, voi pentru ce machiaj al ochilor ati opta la o tinuta alb-negru sau negru si bej foarte deschis?

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Smokey eyes.
E mai important ce se potriveste fizionomiei, decat tinutei.

| OoBunnyoO a răspuns:

Poti opta pentru smokey eyes sau orice combinatie de culori care sa se potriveasca subtonului pielii tale.
Pentru a-ti afla subtonul pielii ia o bucata de material alb si pune-o un pic deasupra incheieturii. Apoi verifica culoarea venelor de la incheietura. Daca sunt albastre inseamna ca subtonul pielii tale este rece, deci toate culorile reci ti se vor potrivi: albastru, mov, roz, violet etc. Daca venele sunt verzui atunci subtonul pielii tale este cald, deci ti se vor potrivi nuantele calde corai, rosu cald, maro, verde.
Prin urmare poti folosi orice culoare la o astfel de tinuta (avand in vedere ca orice culoare merge cu alb si negru) important este sa ti se potriveasca in functie de subtonurile pielii si de fizionomia fetei.

| Aasdfghj a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Multumesc pentru sfat.