| WhoAsk98 a întrebat:

Folosesc foarte des placa, si mi s-a ars parul.Stiti vreun ulei, produs etc care sa ma ajute sa nu imi mai tocesc varfurile si sa ma pot face in continuare cu placa? Mersi funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti masca asta http://www.aoro.ro/......eteriorat/ ajuta la intretinerea si repararea parului deteriorat. Youtube-ul si blogosfera e plina de review-uri pozitive. :)

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Alege o tunsoare lejeră și renunță la placă.
Niciun ulei nu-ți protejează împotriva căldurii mari a plăcii, dimpotrivă "îl prăjește"!
Pa, pa.

| Eyesblue a răspuns:

Te sfatuiesc sa folosesti http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=21761. Varfurile oricum se tocesc si se despica cu cat parul creste. Tunde-ti varfurile regulat si foloseste o crema de protectie impotriva caldurii! Nu uita sa-ti hidratezi parul, are nevoie. Si un sfat: incearca sa nu mai folosesti atat de des placa, ti-l arzi si vei ajunge intr-un moment in care va trebui sa-l tunzi pentru a se regenera parul si a creste cum trebuie. Good luck!