| sparky34 a întrebat:

Foloseste cineva sampoane de la Plafar? Am matreata si par gras. Ma intereseaza ceva pentru uz frecvent pentru ca mi se ingrasa parul foarte repede si necesita sa fie spalat mai des.Eu am pus ochii pe asta:
http://www.plafar.net/urtekram-bio-urzica-sampon-antimat reata-250ml.html

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De matreata eu am scapat folosind selsun blue, e scump dar e foarte eficient. Pe mama a scapat-o si de parul gras. Eu folosesc de aproape un an sampon head & shoulders classic clean 2 in 1 si mi se ingrasa parul la vreo 4 zile, inainte trebuia sa-l spal zilnic.

Nu ai de unde sa stii daca ceva iti prieste fara sa-l incerci. Am mai incercat diverse sampoane pentru par gras sau alte tipuri de par din supermarket fara nici un succes. Din farmacie am mai folosit bioderma node g si phyto phytocedrat dar pentru mine au fost niste prostii, fratelui meu i-au priit, l-au scapat de matrata si i se ingrasa parul mai greu.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Mergi intai la un medic dermatolog sa-ti spuna ce fel de samponuri ai nevoie dar sa-i spui ca nu vrei din alea scumpe ca si eu am patit asa acum cativa ani cand am dat vreo 30 si ceva lei pe un mini sampon folosit la vreo 4 spalari cu taraita ca nu era mult si nu a folosit la nimic. Am renuntat de tot la sampon ma spal numai cu sapun si surpriza eu am avut noroc de am scapat de matreata. Aici mai e vorba si de alimentatie am renuntat atunci la multe mizerii gen prajeli grasimi

| sparky34 explică (pentru CatalinVictor1985):

Am fost la dermato.Asa cum spui tu, mi-a dat numai sampoane scumpe care nu fac decat sa opreasca mancarimile, dar matreata tot ramane.Mi-am cumparat si eu un sapun solid de par. Poti vedea in link-ul de mai jos despre ce e vorba, dar faza e ca nu imi prieste.Ma mananca foarte tare scalpul de la el si fac mai multa matreata.Il folosesc de doar 2 sapt. Oare e normal sa fie asa pana se obisnuieste scalpul el?
https://www.youtube.com/watch?v=YtzaiRVvUko

PS: Tu ce sapun folosesti?

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru sparky34):

Sincer sa fiu sunt albe si nu folosesc o gama anume dar din alea mai mari patrate. imi cumpar cate 4-5 odata si diferite uite chiar acum mai am 4 sapunuri fax, Diana, agrumi made in italy si Muguet. Dar conteaza si alimentatia fructe legume lactate branzeturi nu fast food prajeli grasimi sau multe dulciuri. si ai nevoie si de niste calciu