| NoName_5366 a întrebat:

FUNDA! Care ma ajuta si pe minee sa slabesc 10-15 kg in 2-3 luni maxim 4! Va rog mult de tot puppy dog eyes happy! Ajutati`maa :*! Funda garantat. astept multe raspunsuri va rog love struck :* happy

Răspuns Câştigător
| Violent a răspuns:

Dieta de slabit fulger iti va da o senzatie precoce de satietate, astfel incat vei ajunge sa nu-ti mai doresti tu alte suplimente decat cele permise.

Mic dejun
- o cana cu lapte si fulgi de cereale (nu musli) sau
- doua felii de paine prajita cu unt;
- apa plata sau ceai.

Gustarea de dimineata
- o banana sau
- o cescuta de orez cu lapte sau
- un sandvis cu branza si unt.

Pranzul
- o jumatate de conserva de ton, un cartof fiert, pasat, cu lapte sau
- 100 gr. macrou sau cod fiert, un cartof si o lingurita de maioneza sau
- doi cartofi copti, cu branza de vaci.

Gustarea de dupa-amiaza
- un iaurt mic (nu cu fructe) sau
- doua felii de paine prajita, cu o lingurita de dulceata;
- o cescuta de orez cu lapte.

Cina (nu dupa ora 19:00)
- peste (macrou, cod) fiert sau la gratar, doi cartofi fierti sau
- un piept de pui la gratar, doi morcovi fierti sau 100 gr. mazare.

Gustarea de seara
- o cescuta de orez cu lapte sau
- spuma de fructe dintr-o banana, visine, capsuni sau
- o cana cu lapte.

Cateva ponturi care vor echivala cu cate 1 kilogram in minus pe saptamana:
- goleste frigiderul de tot ceea ce te-ar putea tenta;
- nu spune ca tii regim decat persoanelor care stii ca te-ar putea sprijini in incercarea ta;
- inainte de a merge la cumparaturi fa o lista cu cele necesare, altfel vei fi tentata sa cumperi tot ce intalnesti in cale;
- nu consuma in aceste 5 zile alte fructe decat cele prescrise (banana, visine, capsuni);
- incearca sa nu depasesti 75 grame unt in acest timp;
- nu sari niciodata peste micul dejun;
- bea cat mai multa apa.Slabeste 4 kilograme 7 zile – Regim de Slabit rapid:NU
- nu se mananca intre mese
- trebuie eliminat in totalitate zaharul si amidonul
- ceapa alba
- cartof
- telina
- porumb
- orez
- fasole, mazare, linte
- branza, smantana
- paste
- cafea

In ce consta?
Micul dejun:
- suc obtinut dintr-o jumatate de grefa
- 1, 2 oua sevite dupa plac (fierte, omleta, prajite in cat mai multa grasime)
- 2 felii de bacon
- cafea decofeinizata, fara zahar, fara lapte sau ceai cu lamaie

Pranz
- suc obtinut din jumatate de grefa
- salata de orice fel si in orice cantitate
- carne de orice fel, gatita oricum si in orice cantitate

Cina
- suc obtinut din jumatate de grefa
- salata de orice fel si in orice cantitate
- carne de orice fel, gatita oricum si in orice cantitate
- legume gatite oricum si in orice cantitate

Inainte de culcare
- un pahar de lapte degresat sau unul cu suc de rosii (care trebuie sa te asiguri ca este natural si nu contine zahar)

Rezultate
Poti tine acesta dieta cat timp doresti. Crina ne-a marturisit ca rezultatele apar dupa 5 zile de la inceperea ei, si vei slabi cate 600 g pe zi. Sper ca te vor ajuta aceste retete.Nu uita de funda!

11 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

10-15 kg in 2-3 luni maxim? Sa fim seriosi. Dar... Ce varsta, sex si ce inaltime ai? Poate kilogramele pe care tu crezi ca le ai in plus nu sunt chiar asa de multe. Te pot ajuta daca imi dai niste date suplimentare.

| push2gl a răspuns:

Cam mult de odata. Ia o treptat

| PinkyFlor a răspuns:

Buna!

In primul rand ai putea sa mananci cat mai putin, adica sa nu mananci ca sa te saturi, dar nici sa nu mananci deloc in asa fel sa ti se faca rau si sa ajungi sa faci ulcer. incearca sa nu mai mananci dulciuri. Ai putea sa faci cateva abdomene, in jur de 50-100 in fiecare seara/zi.cat mai multe fructe(grapfruit, kiwi). Ai putea sa mananci ceva carne la gratar, nu prajeli, in niciun caz.

Uite am gasit si ceva aici, o dieta, niste sfaturi ceva:
http://www.infoslabire.ro/......grasi.html

Sper ca am putut sa te ajut! Si sa vii in 2-3 luni, 4 sa-mi spui ce-ai facut si sa imi spui ca ai slabit cel putin 10 kg. Iti urez mult succes si ai grija! Pa-pa!:)

| Byclick a răspuns:

Sport, fructe, legume, si fara multa paine sau carnehappy

| colin16 a răspuns:

Pai eu zic ca ar trebui sa mergi pe la sala sa faci miscare si mananca regulat si nu rata masa de dimineata ii cea mai importanta. Dimineata poti sa manaci cate un mar sau alte fructe si mai incolo vezi supele is foarte bune si consistente si seara fructe sau iaurt depinde de ce vrei. Si toate astea cu un pic de miscare pe la sala o sa vezi ca o sa fie foarte bine. Succes

| DudăMalefică a răspuns:

Nu iti sugerez sa mergi la sala!
am avut o prietena care a mers si numa se ingrasa fiindca facea muschi, nu o ajuta sa slabeasca!

| NoName_5366 explică:

Multumesc tuturor :*... si Fara medicamentehee hee! big grin

| elenavirgil a răspuns:

Inainte de a adopta o dieta drastica gandeste-te la consecinte. Stii ce risti? Enumar: vergeturi: din moment ce vrei sa slabesti inseamna ca iti pasa cum arati- de ele s-ar putea sa nu mai scapi toata viata, ulcer, senzatie de ameteala, greata, si lista poate continua. Mananca sanatos, fa multa miscare... nu neaparat la sala... bea cat mai multe lichide, ia legatura cu un nutritionist sa te ajute.

| ady_7987 a răspuns:

Am auzit de niste pastile care te fac sa slabesti de la niste prieteni.Si chiar functioneaza pentru ca se vede diferenta.Am mai citit pe internet ca cineva a slabit 16 kg intr-o luna.
Acai berry thin.Se poate comanda si de pe internet. Daca dai pe GOOGLE sigur gasesti big grin

| perfectgsm a răspuns:

Tu vrei sa slabesti in maxim 3 luni atatea kg? Scuza-ma dar pana acum ce ai facut? Mai bine ai merge la un nutritionist decat sa te infometezi sau sa iei cine stie ce si sa ajungi la spital. Nu uita ca fiecare organism reactioneaza in felul sau. Iar daca totusi vrei sa slabesti fara sa mergi la nutritionist atunci este bine sa ti o dieta usoara fara sa te infometezi si sa o urmezi pe o perioada mai lunga. Mai ajuta si ceva gimnastica daca poti face.

| YoMe3Play a răspuns:

Depinde de cata seriozitate ai poti sa slabesti in cateva luni bune dar tinand regim si facand mult mult sport. Tine minte fara paine si carne. Poti manca painea prajita si cea neagra daca nu te poti abtine. Desigur sunt si pastile trebuie sa cauti si sa fii atenta la ceea ce alegi. Si plus e foarte greu sa slabesti 10-15 kg in 2-3 luni. Intr-un an sau cel putin jumate.