| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Cum as putea sa imi fac parul cret sau cu bucle? fara bigudiuri...

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Daca ai parul mai lung il impletesti in multe codite subtiri, dupa baie dupa ce l-ai uscat cam trei sferturi. daca-l faci de ud-ud iese cret oaie laughing incerci odata in week-end, sa vezi cum iese, ca daca nu-ti place sa nu fii totusi nevoita sa mergi asa la scoala, sa ai timp sa-l speli si sa-l usuci iar.
mai e si varianta "moatzelor" de pe vremea bunicii, pe o bucata de ceva textil un pic mai lunga de lungime unui deget pui la mijlocul lungimii textilei niste hartie si acolo pui suvite de par, rasucesti si faci nod la sfarsit. ar fi ca bigudiurile dar e mai simplu de pus si de dormit cu ele-n cap si iese mai cret. tot asa, parul trei sferturi uscat si sa ai timp la dispozitie sa repari daca nu-ti place cum iese happy

11 răspunsuri:
| AnonimGirl67 a răspuns:

Foloseste un ondulator sau o placa speciala care indreapta dar si onduleaza.Mai poti folosi creioane la fel ca bigudiurile si stai cu ele in par numai 2 ore.

| AvrilLivigne a răspuns:

Poti foarte simplu, cand parul ti ud sa iti iei o agraga mare si sa iti prinzi parul mai dezordonat(ai grija cum il prinzi, poate cand til desfaci nu o sa arate cum ti-ai dorit)incearca.

| Georgy090 a răspuns:

Cu ondulatorul

| SpectralSong a răspuns:

Cand faci baie,iti stergi parul cu prosopul,nu il usti cu uscatorul, si ti-l prinzi intr-o coada(sau mai multe) si incepi sa ti-l impletesti, asa umed cum este el, dimineata o sa fii cu bucle, te asigur eu.Sau,poti face mai multe cozi impletite, nu doar unahappy, mie imi ajunge unalaughing si is creata rau

| Dyana1dya2bya3 a răspuns:

O suvita de par prinsa tip coc, faci asa cu tot parul! Sper ca te'am ajutat!

| poperika a răspuns:

Cu ondulatorul sau cu placa.

| ioana28XD a răspuns:

La salon! clar!

| Cojocaru_Georgiana_1990 a răspuns:

Pai eu mereu imi impletesc in codite mici si dimineata imi sta super si dupa baie nu e neaparat sa fie ud poti sa-l usuci

| Bibiii01 a răspuns:

Pai poti sa ti-l faci cu ondulatorul, codite impletite, daca ai placa poti sa invartesti parul pe un creion si pe deasupra dai cu placa...
Sper ca te-am ajutat. Funda?

| d1006 a răspuns:

Incearca cu placa! mai ales daca ai un par care se increteste greu sau deloc de la sine, e o metoda foarte rapida si usoara odata ce prinzi miscarea. uite si un video care sa te ajute: http://www.youtube.com/watch?v=Alv-j9cxTkA. nu uita de fixativ dupa!