| Brighitte22 a întrebat:

Heeei,stie cineva cum as putea sa mi grabeac cresterea parului,niste remedii ceva? Sau macar sa scap de varfurile despicate. De stiut, stiu ca trebuie sa merg la salon sa l tund laughing

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amesteca un balsam de par sau o masca cu ulei de masline extravirgin ( parti egale ) si tine amestecul 2-3 ore pe par. Ajuta mult la parul degradat, poti sa aplici doar ulei dar se curata mai greu.

| Peridava a răspuns:

Dar ce, singura nu poti sa tai cate un centimetru?
Daca se despica, inseamna ca este uscat. Foloseste ceva pentru hranire. E mai bine sa te vada o coafeza buna care sa-ti spuna ce ajuta parului tau.

| kiri11 a răspuns:

Eu folosesc pentru crestere si pentru caderea parului acest ulei care este chiar foarte bun si sunt foarte multumita de el:http://centruldepromotii.com/frumusete/hairmastic-s-2502/

| Cristinaaa57 a răspuns:

Foloseste ulei de ricin, ulei de masline.dar niciun tratament nu-ti mai poate repara varfurile, nu ai decat sa-l tunzi

| 03Didy03C a răspuns:

Pe mine m-a ajutat samponul de la Favisan pentru cresterea parului. A crescut cam 4-5-6 centimetrii.
Incearca-l!

| anaaandr17 a răspuns:

Si eu am avut parul tuns in scari si era foarte greu sa mi-l aranjez, tunde-l singura asa cum poti...la salon mereu ia mai mult din el. Dupa o luna, te duci si-l aranjezi cum vrei tu. Foloseste otet de mere cand te speli, ulei de ricin, etc.

| Brighitte22 explică:

Sunt tunsa in scari si imi e greu. Am mai incercat asa o perioada si nu a crescut mai deloc. M am tuns acum aproape 2 luni si mi a crescut repejor, numai ca tot e tocat si despicat