| anonim_4396 a întrebat:

Heei! Deci,vreau sa slabesc,insa sunt un mare iubitor de dulciuri bomboane,prajituri etc.,foartee mare, cu ce le-as putea inlocui?

Răspuns Câştigător
| atlasscolar a răspuns:

Ai putea sa le inlocuiesti cu prajiturele organice care nu contin zaharuri si alte zaharoze. Iar ideea cu fructe este foate buna insa nu trebuie sa faci exces.

10 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Cu fructe

| Eduard619 a răspuns:

Daca vrei ceva dulce ia un storcator de fructe si fa un suc de ce vrei tu happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu fructe, orice sanatos dar nu dulciuri, bomboane, chipsuri sau porcarii asemanatoare! Trebuie si mult alergat daca vrei sa slabesti si sa faci si niste exercitii dar daca vrei sa slabesti conteaza mai mult alimentatia! Deci in afara de dulciuri, prajituri si porcarii asemanatoare! Multa bafta!

| capricc a răspuns:

Cu variantele lor low carb. Faina alba se inlocuieste cu haina de migdale in prajituri (sau de cocos). Zahar cu sirop de artar sau indulcitor natural (stevie) etc.

| Alelulu a răspuns:

Pai le poti inlocui cu fructe ( oricare in afara de banane si struguri ) si poti consuma ciocolata neagra ( eu consum cu 45%'cacao )'si e f buna. Daca intr adevar vrei prajitura odata pe sapt inlocuieste faina alba cu cea neagra ( se digera mai repede)' si zaharul alb cu zahar brun sau miere naturala sau indulcitor ( fructoza gasesti la carrefour etc )'. Eu de ex dim mananc 2 felii paine neagra cu gem ( cu indulcitor il cumpar de la kaufland ) si e dulce si bun.

| Paul1126 a răspuns:

Fructe confused

| SamyRuben a răspuns:

Salut!
Sa sti ca sunt multe retete cu fructe si legume. Inlocuieste zaharul cu mierea si incearca sa faci sport. Si sa te gandesti pozitiv, ajuta. Incearca incetul cu incetul ca doara nu moti muta muntii intr-o zi, iti trebuie timp. Uite iti dau si un meniu zilnic pe care ai pe care ai putea sa-l respecti :
Dimineata : Mananci paine prajita cu ceai indulcit cu miere
Pranz: un piept de pui [ fiert, s-au orice carne fiarta ], cu salata [de castraveti cu rosi ].
Cina: Un pahar cu lapte si cereale integrale.
Intre mese incearca fructe, apa cu lamaie, legume.
Daca iti este pofta de dulce consuma doar un patratel mic de ciocolata [de preferat ciocolata amaruie ]
Sper ca sa te ajute raspunsul meu.

| Jercan_Lorenzo_1977 a răspuns:

Eu unul mananc mere si chiar m-am oprit din a manca dulciuri, iti recomand cele ionatane

| Jercan_Lorenzo_1977 a răspuns:

Mere

| Salcoci_Olina_2000 a răspuns:

Seminte happy