| CD16 a întrebat:

Heei. Dupa epilatul pe maini si picioare, apar niste iritatii care trec dupa o zi. Ei, nu asta e problema. Dupa aceste iritatii, imi apar fel si fel de cosuri pe piele, care trec foarte greu+ca apar altele. Aveti idee cu ce le pot trata?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ala pentru barbati happy stii mie tot imi apar. poti folosi si tinctura de galbenele (nu de aceea pe baza de ulei) dar de aceea cu spirt daca intelegi ce vreau sa spun

| kiri11 a răspuns:

Incearca imediat dupa depilare sa aplici in zonele dorite ulei de masline, ar putea sa te ajute

| TelefonLg a răspuns:

De ce nu te dai cu un after shave dupa ce te epilezi? eu ma dau cu after si nu ma mai irit deloc

| CatyVany a răspuns:

Ce fel de after shave?

| Diamoand12 a răspuns:

Se zice ca daca stai la soare pentru un timp indelungat se pot arde(nu te doare)si dupa ce faci dus dispar.Eu am incercat e eficient dar depinde si de tipul de piele.

| AdelinaAna a răspuns:

Hei,maicamea are salon cosmetic si inainte sa ma epileze ma da cu ceva pudra cu aloe vera...iar dupa epilat cu ceva ulei special cu cocos pentru hidratare.